Лікар пояснила, як батькам захистити дітей від вбивчих наслідків коронавірусу

Лікар пояснила, як батькам захистити дітей від вбивчих наслідків коронавірусу
Ексклюзив
Читать на русском

Діти дуже часто починають хворіти майже безсимптомно. При цьому дитина може бути активною і не подавати сигналів тривоги для батьків

В Україні останнім часом коронавірусне захворювання щодня фіксують у 200-300 дітей. Статистика захворюваності серед дітлахів значно менша, ніж у дорослих. Але часом і серед неповнолітніх, на жаль, трапляються летальні випадки.

Так, сьогодні у Івано-Франківській області від COVID-19 помер 8-річний хлопчик. Він був вихованцем Печеніжинської школи-інтернату, а у лікарню вже поступив у досить важкому стані. І це вже четверта дитина, яка померла від коронавірусу в Україні з початку пандемії.

Про особливості протікання коронавірусної хвороби у дітей та на що особливо потрібно звернути увагу розповідає APnews.

У коментарі редакції лікар-інфекціоніст Тетяна Логінова пояснила, що у ситуації з дітьми найголовніше, що повинні зробити батьки - це вчасно звернутись до лікаря.

“Загальна порада - обов’язково потрібно звернутись до лікаря. Лікар вже встановить, що з дитиною. Запущена хвороба у дитини - це провина батьків. Діти дуже часто починають хворіти майже безсимптомно: десь покашляв, невелика температура. При цьому дитина може бути активною і не подавати сигналів тривоги для батьків. Вони повинні самі помітити перші симптоми респіраторної хвороби і одразу звернутись до лікаря, щоб не допустити розвитку хвороби, пневмонії тощо”, - наголосила експерт.

За її словами, і дорослих, і дітей дуже важко виводити зі стану хвороби на пізніх етапах. Особливу увагу лікар порадила звернути на немовлят, бо вони більш вразливі до коронавірусної хвороби.

“Дітки, які на штучному вигодовуванні, наприклад, мають дуже слабкий імунітет, і вони частіше хворіють на гострі респіраторні інфекції. Тому для таких дітей має зараз бути особливе ставлення медичних працівників, а насамперед - батьків”, - сказал інфекціоніст.

Тетяна Логінова зазначила, що особливо важливо не водити маленьких дітей у місця з великим скупченням людей.

Читайте також:
Як правильно носити маску дитині в школі - поради інфекціоніста

Новини партнерів

У Раді розповіли, скільки депутатів насправді захворіли COVID-19 з початку пандемії
Голи Філіппова і Петряка, асист Михайличенка: як наші футболісти запалюють в Європі