Лікар назвав найнебезпечніший день під час захворювання на COVID-19

Лікар назвав найнебезпечніший день під час захворювання на COVID-19
Читать на русском

Після першого тижня хвороби в організмі хворого на на COVID-19 починається цитокініновий шторм. Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, вважає фахівець.

Лікар Андрій Пеньков розповів, що 9-й та 10-й дні хвороби коронавірусом є найнебезпечнішими для пацієнтів. Про це повідомляє APnews з посиланням на Lb. ua.

За словами лікаря, за 1-2 дня до прояву симптомів і через тиждень після, заражений має найбільше шансів передати свою хворобу іншим. Однак найнебезпечнішим часом для нього самого є саме 9-й і 10-й дні хвороби.

«Цитокініновий шторм починається після першого тижня хвороби - госпіталізація найчастіше необхідна саме у цей час. На 9-10 день з'являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи », - розповів Андрій Пеньков.

На другому тижні хвороби наростають імунологічні зміни в крові і ростуть показники всіх реактивних маркерів запалення. Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками.

«Ковід - це гормонозалежне захворювання, при якому може допомогти своєчасне лікування стероїдами», - додав фахівець.

Раніше APnews повідомляв, в Кабміні розповіли, коли розглянуть посилення карантину в Україні.

Новини партнерів

Є три позиції: Разумков розповів, як Рада буде вирішувати конституційну кризу
В Україні зафіксували рекордну кількість одужавших від COVID-19