Лідери нафтового ринку домовилися про найбільше в історії скорочення видобутку

Лідери нафтового ринку домовилися про найбільше в історії скорочення видобутку
Читать на русском

Угода необхідно для підтримки цін на нафту.

Нафтопереробні країни домовилися в травні-червні скоротити видобуток на 9,7 мільйона барелів на добу, що є найбільшим скороченням в історії. Про це повідомляє APnews з посиланням на Reuters.

Угода необхідно для підтримки цін на нафту. Її підтримали 23 країни, але це стало можливим після того, як досягли компромісу з Мексикою, яка відмовлялася знижувати видобуток.

За даними Bloomberg, скорочення видобутку ще на 3,7 мільйона барелів на добу забезпечать США, Бразилія та Канада. При цьому Мексика скоротить лише на 100 00 барелів на добу, хоча при пропорційному розподілі квот ця цифра буде в чотири рази більше - 400 000 барелів на добу.

Повідомляється, що про найбільше в історії скорочення видобутку країни ОПЕК + домовилися в понеділок, 13 квітня, в ході екстреної зустрічі в режимі відеоконференції. У ній взяли участь міністри країн ОПЕК і країн, що не входять в організацію.

Варто зазначити, що 1 квітня завершився термін дії угоди по скороченню видобутку нафти, яку уклали в кінці 2016 року, що дозволяло утримувати ціни на рівні приблизно 50 доларів за барель. 6 березня країни не змогли домовитися про продовження договору, тому що РФ не погодилася на додаткове скорочення. У свою чергу, Саудівська Аравія наполягала на цьому, тому що попит на нафту впав на тлі пандемії коронавірусу.

Як раніше повідомляв APnews, підприємства групи Нафтогаз за минулий рік наростили обсяги видобутку нафти.

Новини партнерів

"Цілими пачками": У Раді пояснили, як розглядатимуть тисячі правок до "антиколомойського" закону
Разумков: Домовилися голосувати без обговорень майже всі законопроекти