Лідери ЄС схвалили план порятунку економік на 750 млрд євро

Лідери ЄС схвалили план порятунку економік на 750 млрд євро
Читать на русском

Довгостроковий пакет допомоги країнам на 2021-2027 рік буде встановлений у розмірі 1,1 трлн євро.

Європейська комісія оприлюднила план з порятунку економік країн блоку від наслідків пандемії коронавірусної хвороби. Країни Євросоюзу отримають 750 мільярдів євро, з яких дві третини складуть гранти, а решта - позики.

Про це повідомляє Reuters.

У повідомленні йдеться, що більшу частину з цих грошей отримають Італія та Іспанія, які найбільш постраждали від коронавірусу. Ці держави отримають гранти та кредити на суму 313 мільярдів євро.

Також зазначається, що більший обсяг грошової підтримки буде надано південним країнам блоку, оскільки вони багато в чому залежать від туризму, який було призупинено через пандемію. У зв’язку з цим, країни мають високу заборгованість.

"Мета плану також полягає в тому, щоб захистити єдиний ринок ЄС від розриву через різноспрямоване економічне зростання та рівень добробуту", - йдеться у повідомленні.

Довгостроковий пакет допомоги країнам на 2021-2027 рік буде встановлений у розмірі 1,1 трлн євро.

"Загалом, план відновлення передбачає виділення 1,85 трильйона євро, щоб допомогти запустити нашу економіку і забезпечити подальший розвиток Європи", - зазначається у документі плану.

Варто зазначити, що гранти на суму 500 мільярдів євро відповідають побажанням двох найбільших економік Європейського Союзу - Франції та Німеччини. При цьому, деякі країни воліли б, щоб пакет відновлення включав тільки кредити.

Як повідомляв APnews, у ВООЗ попередили про можливість другої хвилі коронавірусу взимку.

Новини партнерів

Зеленський підписав закон про пільги для медиків і бізнесу
Німецький суд відмовив Україні в екстрадиції нардепа-втікача Онищенко