Летальна зброя і кадрові втручання. Чим для України обернуться результати виборів у США

Летальна зброя і кадрові втручання. Чим для України обернуться результати виборів у США
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews з'ясовувала, яка доля чекає на Україну, якщо Трамп "віддасть ключі" від Білого дому.

Президентські вибори у США вже зовсім скоро стануть головною подією не тільки в Америці, а й у всьому світі. Постане ключове питання - "Трамп чи Байден?"

До 3 листопада залишилися лічені тижні і напруга дедалі зростатиме, адже наразі не зрозуміло, чим для України обернеться прихід до влади Джо Байдена, або ж навпаки – ще одна каденція чинного президента.

Редакція APnews поспілкувалася з політичним експертом, щоб з’ясувати, яка доля чекає на Україну, якщо Трамп "віддасть ключі" від Білого дому.

Підтримка США для України є важливим фактором, особливо в умовах збройної агресії з боку Росії. За словами політолога Володимира Волі, американська політика щодо України, незалежно від того, хто стане переможцем на виборах, залишиться стабільною.

"Я думаю, що подальша політика США по відношенню до України залежить не стільки від результатів виборів, скільки від того, що зараз відбувається взагалі в контексті відносин між Заходом і Росією. Це і Навальний (ред. – отруєння російського опозиціонера Олексія Навального), і Білорусь",- зазначив Воля.

Якщо Трамп переможе, то…

У разі перемоги Дональда Трампа на американських виборах цього року, його особиста увага до української проблематики дещо зменшиться, вважає політолог.

"Зараз ми бачимо, чому Трамп демонстрував "антиросійські" жести – тому що опозиція, демократи і частина республіканців увесь час йому говорили, що він проросійський. Трамп намагався таким чином виправдатися. З цієї причини він зробив те, чого не зробив попередній президент – надав Джавеліни. Після того, як він стане президентом (якщо стане) знову, цей тиск для нього вже буде не важливий. Він буде менше перейматися закидами про свою "проросійськість". Разом з тим, при зменшенні чутливості до критики в цьому питанні я не думаю, що Трамп зменшить підтримку Україні", - наголосив Володимир Воля.

А якщо Байден?

Наразі доводиться лише гадати про наслідки перемоги екс-віце-президента США Джозефа Байдена для України. Чи намагатиметься він впливати на кадрову політику? Чи отримають "своє" українські "розвідники" в особі, наприклад, Андрія Деркача, чиї "плівки" наробили чимало галасу?

Володимир Воля не виключає можливість санкцій для тієї "політичної еліти", котра стала причетною до міжнародного скандалу, обґрунтованість якого, здебільшого, визнають "про себе".

"Якщо Байден стане президентом, то, можливо, він вирішить продемонструвати свою передвиборчу обіцянку щодо летальної зброї. При цьому, тут ще є питання ставлення до українського політичного класу, естеблішменту. Тут може бути невеликий "сюрприз".

Для мене поки що залишається інтригою, чи буде Байден, якщо стане президентом, знову озвучувати якісь "думки" з приводу кадрів і чи будуть якісь негласні, непублічні дії, прохання щодо тих людей, які висунули звинувачення.

Я думаю, що американці можуть напряму посилити або ж запровадити якісь санкції проти тих людей, які розкрили "плівки Деркача". Я не виключаю, що заднім числом американська адміністрація може в контексті того, що ці люди намагалися втрутитися у виборчий процес у США своїми розслідуваннями і плівками. Є ймовірність, що проти них можуть запроваджуватись санкції і навіть вестися розслідування.

Проти Деркача вже запровадили санкції. В цьому контексті можуть бути і додаткові.

Що стосується "кадрових побажань", то, знову ж таки, треба згадати попередню історію з приводу звільнення генпрокурора, після якого призначили Луценка. Його призначили, тому що попереднику Луценка Сполучені Штати не довіряли ті гроші, які виділяли в якості допомоги з точки зору їх ефективного витрачання. Тому, я не виключаю, що подібні "кадрові побажання" можуть мати продовження вже після перемоги Байдена.

Вони не вважають, що вони робили щось некоректне. Вони вважають, що робили правильно. Вони дають грошову допомогу і хочуть мати гарантію того, що ця допомога витрачатиметься правильним, з їх точки зору, способом.

Певна частина української політичної еліти може отримати якісь "сюрпризи" від перемоги Байдена", - вважає політолог.

Незважаючи на те, що Україна та окремі її представники опинилися у центрі міжнародних скандалів напередодні американської виборчої кампанії, наша держава має незаперечну підтримку з боку США, наголосив Володимир Воля.

"В України є підтримка США і це підтримка не персонально президентів. Якщо говорити саме про глибинну основу цієї підтримку, то це так звана двопартійна підтримка. Обидві партії вважають, що Росія порушила суверенітет України анексією Криму, війною на Донбасі, підтримкою сепаратистів. Саме тому, незалежно від того, яким буде прізвище президента, позиція американської політичної еліти в обох партіях залишається незмінною. Це гарантує міцну непохитність американської позиції".

Новини партнерів

"Напоїв і засунув пальці": модель Емілі Ратаковскі звинуватила відомого фотографа в сексуальному насильстві
Бордюри зі сміттям і розбита плитка. Як виглядає сквер на Оболоні, який відкрив після реконструкції Кличко