Леонід Кравчук назвав Україну найбіднішою країною Європи

Леонід Кравчук назвав Україну найбіднішою країною Європи
Читать на русском

Він наголосив, що в країні - велика економічна криза, яка почалася ще задовго до коронавірусу

Перший Президент Україні Леонід Кравчук назвав Україну найбіднішою країною Європи. Про це APnews повідомляє с посиланням на інтерв'ю Кравчука в прямому ефірі телеканалу ZIK.

Зокрема журналісти в ефірі підняли тему оплати комунальних послуг, а саме наголосили, що з початку карантину все менша кількість людей сплачує за комунальні послуги. Так, тільки в березні сплатити за комірне змогли менше 80% киян - це найгірший показник за останні 5 років. Тому заборгованість тільки у Києві за комунальні послуги перевалила вже за 6,8 млрд гривень - це 20% боргів за комірне всієї країни. За оцінками експертів, кожен місяць карантину збільшує заборгованість за комірне на 10-15%.

Далі журналісти нагадали, що у інших країнах для людей є певна фінансова допомога: десь забезпечують 80% від заробітньої плати, десь є адресна допомога - мамам з дітьми допомагають продуктами. В Україні ж поки уряд повідомив про те, що пеня за несвоєчасну сплату комунальних послуг нараховуватись не буде. Тому Леоніду Кравчуку поставили питання, чи може Україна зараз піти на деякі послаблення та, хоча б, для малозабезпечених сімей відмінити обов'язок сплачувати за комірне на період карантину.

"Відповідь потрібно давати, аналізуючи ситуацію. Економічна ситуація в Україні дуже складна. Без перебільшення, Україні сьогодні є найбіднішою державою у Європі. Ця криза розпочалася вже давно, і не коронавірус став її причиною. Тому ми маємо враховувати те, що у нас є, а не те, чого нам би хотілося", - сказав Кравчук.

Перший Президент також відмітив, що у США, як сказав Трамп, вже 10 млн безробітних, але країна може виділити на допомогу до 2 трильйонів долларів.

"А для нас ця цифра - захмарна. Але ті можливості, які є в Україні, треба використати максимально. Скажімо, не нараховувати пеню - це нормально. Я вірю в те, що слова, сказані Президентом Зеленським та урядом, будуть дотримані, адже зараз людям треба не просто жити, а виживати", - сказав Кравчук.

Раніше APnews повідомляв, що уряд вже працює над планом виходу з карантину з травня.

Читайте також:
Криза в світі почалася через коронавірус, а в Україні з "ЗЕ вірусу", - нардеп

Новини партнерів

У Миколаєві лікарі змушені прати одноразові халати і шапочки. Фото
Офіс генпрокурора розслідує можливі протиправні дії Порошенка при звільненні суддів ВСУ