Лавров заявив, що "обіцянка вступу України в НАТО - міна в основу європейської безпеки"

Лавров заявив, що "обіцянка вступу України в НАТО - міна в основу європейської безпеки"
Читать на русском

Росія продовжує озвучувати погрози.

Голова російського МЗС Сергій Лавров, коментуючи можливість вступу України та Грузії в НАТО, заявив, що це "гра з вогнем".

Така заява прозвучала в ході пленарної сесії засідання ради глав МЗС країн ОБСЄ у Стокгольмі, передає APnews.

Лавров висловив обурення нібито "військовою накачкою" України, що, за його словами, культивує ілюзію силового вирішення конфлікту.

"Рішення бухарестського саміту, що Україна і Грузія стануть членами НАТО – це міна в основу конструкції європейської безпеки", - стверджує голова МЗС РФ.

"Один раз у серпні 2008 року вже рвонуло, коли Саакашвілі, який перебував в ейфорії від НАТО-перспективи, наважився на авантюру, яка обернулася якнайтяжчими наслідками для самої Грузії і підвела ситуацію в сфері безпеки до небезпечної межі" – заявив Лавров.

Додав, що "ті, хто завчено повторює бухарестські тези і каже, що в питанні розширення НАТО треті країни не мають права висловлювати свою позицію - ці люди грають з вогнем. Я переконаний, що вони не можуть цього не усвідомлювати".

Також Лавров заявив, що "перетворення сусідніх Росії країн на плацдарм протистояння з нею, розгортання сил НАТО у безпосередній близькості до стратегічно важливих для російської безпеки районів категорично неприйнятно".

Як повідомляв APnews, держсекретар США Блінкен заявив, що "проблему Донбасу" можуть вирішити Мінські угоди.

Новини партнерів

В аеропорту "Бориспіль" у 14 пасажирів виявили фейкові COVID-сертифікати
Мати-головорізку з Харкова, що бігала по вулицях з головою доньки, помістили до психлікарні