Ланцюгова реакція. Економіст пояснив, чому зарплата українців зменшиться після карантину

Ланцюгова реакція. Економіст пояснив, чому зарплата українців зменшиться після карантину
Ексклюзив
Читать на русском

Як повідомив Олег Пендзин, вартість робочої сили на ринку праці в Україні буде знижена після зняття карантинних обмежень.

В Україні може різко зменшитись середня заробітна плата громадян після запуску трудової діяльності по завершенню карантину.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив експерт з економічних питань Олег Пендзин.

"Якщо взяти для прикладу сферу послуг, то роботодавець платить заробітну плату з обсягу реалізованої продукції. Тобто, для того, щоб людина отримала зарплату, роботодавець має сформувати робоче місце, зробити належну продукцію, реалізувати її і частину прибутку від цієї продукції виділити для оплати праці людини.

Продукція, яку виробляє людина, має знайти свого покупця. На сьогоднішній день покупець – збіднілий, адже й сам достатньо довго просидів на карантині і серйозних грошей не має, тому чекати на великі прибутки після запуску трудової діяльності практично неможливо, адже попит формує пропозицію і в межах цієї пропозиції формується ціна реалізації товару", - наголосив експерт.

За його словами, вартість робочої сили на ринку праці в Україні буде знижена після зняття карантинних обмежень.

"Навряд чи варто чекати росту цін на послуги і, зокрема, зростання заробітних плат. Я думаю, що вони навіть зменшаться. Це пов’язано з тим, що на сьогодні конкуренції європейського ринку праці різко впала через карантин. Робочі місця, які з’являються у Європі, будуть закриватися національними руками.

Наразі велика кількість наших заробітчан об’єктивно залишаться вдома, тому що немає де заробляти гроші. Це призведе до того, що вартість робочої сили на ринку праці буде знижена. Тож, не варто очікувати на ріст заробітних плат українців. Можливо, навіть, відбудеться падіння середньої заробітної платні", - зауважив Пендзин.

Економіст також додав, що при всьому цьому мінімальна зарплата, яка складає 4 723 гривні залишиться без змін.

Як повідомляв APnews, Шмигаль сказав, на скільки зможе прожити в Україні родина з дітьми.

Новини партнерів

Як карантин впливає на економіку: Дубілет презентував наймасштабніший дашборд
Уряд тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон на заробітки