Лайк в "Однокласниках": у Сумській області засудили колишнього військового

Лайк в "Однокласниках": у Сумській області засудили колишнього військового
Читать на русском

Суд пом'якшив вирок у зв'язку з бойовим минулим чоловіка.

У Сумській області Роменський районний суд ухвалив вирок колишньому військовому, який у 2020 році у забороненій російській соцмережі "Однокласники" поставив позначку "клас" (лайк) картинці з пропагандистською символікою.

Про це APnews повідомляє з посиланням на реєстр судових рішень. Згідно з матеріалами справи, у 2020 році чоловік лайкнув та поділився публікацією – листівкою з написом "Один народ", на якій були зображені радянський герб, зірки з серпом та молотом, та сучасні прапори Росії, України та Білорусі.

Публікацію переглянули 66 користувачів, а один поставив позначку "подобається". Суд кваліфікував дії чоловіка за ч. 2 ст. 109 ККУ - поширення матеріалів з закликами до вчинення умисних дій з метою насильницької зміни або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

Військового зобов'язали сплатити штраф у розмірі 4250 гривень та витрати на судову експертизу вартістю 6537 гривень. Примітно, що пом'якшувальною обставиною стало бойове минуле чоловіка – він воював на Донбасі.

Раніше APnews повідомляв, в Івано-Франківській області чоловіка оштрафували за те, що він опублікував фото президента Зеленського зі свастикою. Він має заплатити за публікацію 255 грн штрафу та ще 454 грн судового збору.

Новини партнерів

План мобілізації в Україні на випадок нападу РФ - "секретний", - ЗСУ
Споживчі ціни в Україні "злетіли" до максимуму за останні чотири роки