Квиток додому до $ 5000, а гроші закінчуються: українські альпіністи застрягли в карантинному Непалі

Квиток додому до $ 5000, а гроші закінчуються: українські альпіністи застрягли в карантинному Непалі
Ексклюзив
Читать на русском

Альпіністи почали сходження на Еверест 9 березня і завдяки доступу до Інтернету дізналися про закриття кордонів в Україні, але повернутися в зазначений термін вони вже не могли.

Група українських альпіністів застрягла в Непалі та не може повернутися в Україну. Про це повідомив APnews киянин Тарас Поздній.

За його словами, українці прибули в Непал ще до карантину і закриття кордонів, тому не підозрювали, що таке може статися. 6 березня вони попрямували до Евересту, бо планували сходження, але в країні ввели карантин, коли вони дісталися до містечка Лукла, який знаходиться біля гори. Через заборону на пересування по країні зупинився весь громадський і особистий транспорт, в тому числі та внутрішні перельоти.

Альпіністи почали сходження на Еверест 9 березня і завдяки доступу до Інтернету дізналися про закриття кордонів в Україні, але повернутися в зазначений термін вони вже не могли. Дістатися до міста Лукла вдалося тільки 24 березня.

Через чотири дні українцям вдалося потрапити в Катманду в складі інтернаціональної групи - громадяни України, Російської Федерації, Німеччини та Латвії. Вдалося прилетіти в Катманду за запитом консульства РФ, при цьому українське дипвідомство такий запит не надав.

"Зараз ми вже тиждень знаходимося в Катманду, і чекати ще не зрозуміло скільки. Зворотний виліт у більшості був на 27 - 28 березня. Тут потрібно платити за проживання і за харчування, в Києві - за оренду квартири. Неможливо передбачити, на скільки вистачить запасів грошей", - розповів Поздній.

При цьому влада Непалу їм на два дні забезпечили безкоштовне проживання та безкоштовне базове харчування. У готелі, в якому киянин з групою, всюди висять дезінфектори, а охорона обробляє туристів при вході в готель.

Українці не можуть повернутися додому, тому що Україна закрила кордони. У свою чергу, українське консульство запропонувало рейси через столицю Катару, але переліт обійдеться від 2 до 5 тисяч доларів з людини. При цьому українці готові оплатити власну обсервацію в Києві.

У понеділок, 6 квітня, стало відомо, що попередньо є два варіанти повернення в Україну - літак з Таїланду може забрати їх в Катманду в середу, 8 квітня, або ж літак через Франкфурт в цей же день.

Як раніше повідомляв APnews, глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що російська авіакомпанія "Аерофлот" пропонує евакуювати українських туристів, які зараз знаходяться в Непалі, проте Міністерство закордонних справ ще не вирішило і вивчає всі логістичні варіанти

Новини партнерів

"Мені не треба спілкуватись, я хочу пройти вперед": чоловік, який по воді прорвався в Гідропарк, поконфліктував з поліцією
В Україні не скасують богослужіння на Великдень