Кузін розповів про утилізацію понад 400 тисяч доз AstraZeneca

Кузін розповів про утилізацію понад 400 тисяч доз AstraZeneca
Читать на русском

За словами Ігоря Кузіна, одна із причин, чому вакцину не встигли використати, це міфи, які поширюються антивакцинаторами.

В Україні закінчився термін придатності понад 400 тисяч доз вакцини AstraZeneca. Усі вони підлягають утилізації.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" розповів, чому вакцину не встигли використати та як відбувається утилізація простроченого препарату. Пише APnews.

За словами Кузіна, перший етап утилізації – рішення щодо припинення її використання. Після цього проводять перерахунок на рівні кожного пункту вакцинації, вакцину звозять до складу, до національного складу. Потім оформляється договір на утилізацію.

Пройшовши всі ці етапи, пояснює головний санлікар країни, прострочену вакцину передають профільній організації, яка має відповідну ліцензію на утилізацію.

Як уточнив Кузін, зараз регіони підрахували залишки вакцини AstraZeneca, яку не можна більше використовувати. Таким чином, утилізують трохи більше ніж 400 тисяч доз вакцини.

Як вважає санлікар, одна із причин, чому вакцину не встигли використати – це міфи, які розповсюджують антивакцинатори.

"Мені здається, що досить сильний вплив на це мали певні антивакцинальні настрої та міфи про певний відсоток тромбозів, погану переносимість, про її неефективність тощо. Траплялося, що люди приходили до пункту щеплень і просили все що завгодно, тільки не AstraZeneca. Навіть попри те, що багато вакцинованих людей отримали саме цей препарат, і жодних нарікань не мають", - повідомив Кузін.

Кузін розповів про утилізацію понад 400 тисяч доз AstraZeneca

Раніше APnews повідомляв, в Україні отримали одне щеплення від COVID-19 понад 42% дорослого населення.

Новини партнерів

Водій фури, який влаштував смертельну ДТП у Харкові, був п'яним - МВС
Ірак евакуював із Білорусі понад 600 мігрантів