Курсанти були в небезпеці з моменту посадки: авіаексперт про катастрофу АН-26 під Харковом

Курсанти були в небезпеці з моменту посадки: авіаексперт про катастрофу АН-26 під Харковом
Ексклюзив
Читать на русском

За словами експерта, якщо в навчальних цілях кілька разів робиться зліт і посадка, то якраз під час посадки можна було міняти склад учнів і летіти невеликими групками

Авіакатастрофа, що сталась у Харківській області, забрала життя 26 людей. Більшість - молоді курсанти авіаційного університету, які на цьому рейсі проходили навчання.

Насправді той факт, що на борту літака було так багато людей - це наражання на небезпеку, але лише у випадку, якщо відбувалося навчання пілотів. Про це в ексклюзивному коментарі повідомив авіаексперт Кирило Новіков.

Так, за словами замміністра МВС Антона Геращенка, за планом літак мав зробити до 10 злетів і посадок по 15 хвилин кожна, починаючи з 18:30 і до 23:00 годин, відпрацьовуючи стандартну процедуру навчання.

“Наскільки я розумію, якщо в навчальних цілях декілька разів робиться зліт і посадка, то якраз під час посадки можна було міняти курсантів, які вчаться, і летіти невеликими групками. А якщо вони повним складом літали, то, звичайно, це наражання на небезпеку. Проте даний літак - Ан-26Ш - це машина для навчання штурманів. Тому керували, звісно, цим бортом досвідчені пілоти”, - зазначив експерт.

За його словами, військові повітряні сили та Харківський університет мають обов’язково пояснити всі деталі - мету рейсу, подробиці навчання, хто пілотував.

“Загинули діти, в яких є батьки, і вони мають почути відповіді, чому так сталось… Я дуже співчуваю родинам та близьким загиблих. Курсанти - це молодь, цвіт нашої армії… Дуже прикро, коли діти гинуть під час навчання”, - сказав Кирило Новіков.

Читайте також:
Балотуватимуться двійники: мер Умані заявив, що йому заборонили йти на вибори
"Двигуни відмовляли неодноразово": мама загиблого в катастрофі Ан-26 пілота розповіла, що син говорив про несправності літака

Новини партнерів