Курс долара в Україні зовсім скоро може злетіти до 40 грн

Курс долара в Україні зовсім скоро може злетіти до 40 грн
Читать на русском

Подорожчання валюти неминуче призведе до зростання цін на пальне та продукти харчування.

Народний депутат Ярослав Желєзняк вважає, що невдовзі в Україні реальний курс долара США в обмінниках підскочить до 40 гривень/дол.

Він зазначив, що 20 травня середній курс американської валюти на чорному ринку досяг 37 гривень за долар, євро подорожчало до 29 грн.

"Це результат заблокованого експорту та нестачі грошей, який благополучно покривається емісією Нацбанку. І звинувачувати їх тут не треба. Як ще покривати розрив? Кажуть сьогодні у низці областей не пройшли платежі. Немає грошей навіть для цього. Значить, скоро надрукують ще більше. Тому курс 40 грн за долар питання лише часу", - резюмував нардеп, зазначивши, що підвищення курсу долара очікується протягом найближчих тижнів.

Він додав, що подорожчання валюти неминуче призведе до зростання цін на пальне та продукти харчування.

В той же час Залізняк вважає, що, розуміючи якою буде тенденція на ринку валют, потрібно вже зараз вживати заходів для зміцнення гривні. Залізняк пропонує вже зараз врегулювати роботу митниці.

Крім того, нардеп вважає за доцільне переглянути систему можливості тимчасового виїзду за кордон тим, хто приносить валютний виторг. Желєзняк вважає, що якщо зараз вжити необхідних заходів, то надалі курс долара в Україні збережеться стабільним.

Новини партнерів

ЗС РФ підготували до запуску із Чорного моря 16 крилатих ракет «Калібр»
По Одещині нанесено черговий ракетний удар із застосуванням авіації