Куракін: Коли Коломойський заробляє в Росії мільйони, а влада розв'язала репресії проти Медведчука - це лицемірство

Куракін: Коли Коломойський заробляє в Росії мільйони, а влада розв'язала репресії проти Медведчука - це лицемірство
Читать на русском

Куракін привів офіційну інформацію Федеральної митної служби РФ про те, що оборот торгівлі між Росією і Україною в січні-квітні зріс і склав $3,292 млрд, збільшившись на 1,4% в річному вираженні.

Офіційна інформація свідчить, що Ахметов, Коломойський та інші українські олігархи ведуть бізнес в Росії і платять в російський бюджет сотні мільйонів.

Так політичний оглядач прокоментував офіційні дані Федеральної митної служби РФ, опубліковані 8 червня 2021 року, передає ForUm.

«А що ж справжні олігархи, які повинні вже втечею рятуватися від грізної обіцянки Зеленського про «відновлення справедливості»? А нічого. Зовсім ні-чо-го. Продовжують не тільки впливати на суспільно-політичне життя країни, але і навіть успішно вести бізнес. І не з «тимчасово окупованими територіями України», що бездоказово «шиють» Медведчуку, а з підступним «агресором» - Росією! » - написав журналіст.

Куракін привів офіційну інформацію Федеральної митної служби РФ про те, що оборот торгівлі між Росією і Україною в січні-квітні зріс і склав $3,292 млрд, збільшившись на 1,4% в річному вираженні; експорт з Росії становив $2,167 млрд, імпорт в Росію з України - $ 1,125 млрд.

«А хто ж ці «кращі люди міста», які безсоромно кладуть собі в кишеню ці долари від, як люблять висловлюватися націоналісти, «торгівлі на крові»? Не забуваючи при цьому платити податки в російський бюджет за дохід належних їм підприємств? Так ось же! Лише кілька прикладів», - з сарказмом висловився журналіст.

Куракін повідомив, що виручка АТ «Донський антрацит», що належить Ринату Ахметову, за 2020 рік склав 1,8 мільярда рублів, в той час як «Інтерпайп-М» Віктора Пінчука за останні роки заплатила в російський бюджет сумарно 567 мільйонів рублів.

«Рінат Ахметов. Його компанії ДТЕК належать в Росії: АТ «Шахтоуправління “Обухівська” і АТ “Донський антрацит”. Основний вид діяльності підприємства - видобуток коксівного вугілля підземним способом. За даними російського каталогу організацій «List - Org», тільки «Донський антрацит» заплатив в 2020 році в російський бюджет: податок на прибуток - ₽8,535 млн, страхові внески до Пенсійного фонду РФ - ₽165,622 млн, податок на видобуток корисних копалин - ₽ 91,948 млн. Виручка АТ «Донський антрацит» за 2020 рік склав ₽1,8 млрд ($ 24,872 млн)», - поінформував Куракін.

У той же час, за його словами, виробники феросплавів на чолі з олігархом Ігорем Коломойським, тільки в 2021 році продали своєї продукції в Росію на 7,28 мільйона доларів США.

«Ігор Коломойський. Будучи монопольним власником всього виробничого ланцюжка від видобутку руди (Орджонікідзевський і Марганецький ГЗК) до виробництва власне самих сплавів (Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи), відчуває себе прекрасно. Адже тільки за січень-лютий 2021 року (за даними українського Держстату) Коломойський та інші виробники феросплавів експортували в Росію своєї продукції на $7,28 млн», - зазначив журналіст.

«Список можна продовжувати ще довго. Наприклад, в контексті заяви заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака (2 червня в ефірі телеканалу «Росія 24»). За словами чиновника, з Росією торгують також бізнес-групи, пов'язані з Петром Порошенко, Олександром Грановським, Арсенієм Яценюком та іншими », - процитував журналіст одного з перших осіб РФ.

Разом з тим, на думку Куракіна, ситуація, коли «Квартал 95» Володимира Зеленського продає свої серіали російським каналам - це «зразок лицемірства і подвійних стандартів».

«Денна сітка ефіру (сама переглядається) російського каналу СТС, який знаходиться під українськими санкціями, введеними указом... Зеленського, «під зав'язку» заповнена серіалами «Кварталу 95» :«папік» і «100 000 хвилин разом»! Та й сам Володимир Олександрович не має комунальних боргів за свою «скромну» нерухомість в Криму. Справно платить в бюджет РФ. І регулярно», - підкреслив журналіст.

«Ні, в торгово-економічних відносинах з Росією немає нічого поганого. Навпаки, треба відновлювати максимально, як втрачені торгові, так і виробничі зв'язки. Але, погодьтеся - якась дивна в Україні боротьба з олігархами. Гібридна, чи що? Виходить, одним можна платити податки в російський бюджет на сотні мільйонів рублів, прикриваючись дешевим патріотизмом, а Медведчуку не можна... домовлятися з керівництвом РФ про зняття санкцій з трьох українських підприємств, пропонувати реальний план з мирного врегулювання, привозити з Росії пропозиції про знижку на газ для населення і по виробництву російської вакцини «Супутник V» на українських потужностях, бути лідером єдиною реальною опозиційною сили в Україні», - уклав політичний оглядач Олексій Куракін.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

У Харкові 16-річний хлопець жорстоко побив дівчину та зламав їй носа: ним зацікавилась поліція
Град та шквали вітру: в Україні на вихідні оголосили штормове попередження