Купувати можна, а носити – ні: як в Україні діятиме закон про обіг зброї

Купувати можна, а носити – ні: як в Україні діятиме закон про обіг зброї
Читать на русском

За словами Дениса Монастирського, не всім можна буде купити зброю.

Якщо Верховна Рада схвалить в Україні закон про обіг зброї, то громадянам не дозволять носити її з собою. Зокрема, йдеться про законопроект №4335.

Про це завив глава комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, передає APnews з посиланням на прес-службу партії "Слуга народу".

Як резюмував законодавець, України – єдина країна Європи, де відповідне питання досі не врегульовано на законодавчому рівні.

При цьому, Монастирський додав:

"У жодному разі не йдеться про носіння зброї!.. Наразі питання носіння зброї для комітету закрите. Ходити зі зброєю по вулицях ніхто не буде".

Нардеп пояснив, що закон про обіг зброї дозволятиме придбати зброю у власність, однак лише для зберігання вдома у спеціально обладнаному місці. Варто зазначити, що перед придбанням зброї необхідно буде пройти відповідне навчання.

"Будуть курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування. Визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, боєприпаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї", - наголосив Денис Монастирський.

Також зазначається, що документ пропонує запровадити посвідчення власника зброї, де будуть прописані ті категорії, які може отримати власник - за аналогією з посвідченням водія.

"На кожну одиницю зброї буде технічний паспорт з відомостями про власника та серійний номер. Тільки з цими документами можна буде придбати зброю в магазині", - констатував законодавець.

За словами "слуги народу", отримати посвідчення власника зброї не зможуть громадяни, які мають медичні протипоказання, судимість, притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за низкою статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Ми також будемо перевіряти, як зберігається зброя вдома. Якщо неналежно - ліцензію на право тримати можуть не продовжити або забрати", - пояснив Денис Монастирський.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, голова Нацполіції Ігор Клименко виступив проти легалізації зброї в Україні і заявив, що "зарано її довіряти людям".

Новини партнерів

У Київській міськраді протік дах, депутати пустили в хід відра та ганчірки
"Облили фарбою на замовлення": поліція розшукала вандалів, які спаплюжили пам’ятник Бандері у Львові