Кулеба про заяву Лаврова щодо нормандського саміту: Плювок в обличчя Франції та Німеччині

Кулеба про заяву Лаврова щодо нормандського саміту: Плювок в обличчя Франції та Німеччині
Читать на русском

Міністр закордонних справ України запевнив, що він готовий до зустрічі так само, як колеги з Франції та Німеччини.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на слова російського колеги Сергія Лаврова щодо неможливості проведення саміту "нормандської четвірки". Голова українського МЗС вважає їх образою Німеччини і Франції.

Про це Кулеба заявив під час онлайн-брифінгу, передає APnews.

"Вчора мій російський візаві Сергій Лавров вчергове відзначився та назвав ініціативи України з врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, цитую, "потоком свідомості". Я нагадаю, що Владімір Путін в останній розмові з президентом Франції і канцлеркою Німеччини пообіцяв їм зустріч міністрів Нормандського формату", - сказав Кулеба.

Міністр закордонних справ України запевнив, що він готовий до зустрічі так само, як колеги з Франції та Німеччини.

"А Сергій Лавров показує, що він налаштований не на конструктивну розмову міністрів, а на змагання із своєю власною речницею у словесній еквілібристиці. Тому слова Лаврова - це плювок в обличчя Франції та Німеччини", - додав Кулеба.

Також голова МЗС підкреслив, що була чітка домовленість лідерів країн про міністерську зустріч, яка підготує ґрунт для саміту "нормандської четвірки".

"Водночас, ми досі не отримали сигналів від Росії про готовність до її проведення. Остання заява Сергія Лаврова підриває процес мирного врегулювання та йде врозріз із домовленостями лідерів держав Нормандського формату. Я закликаю свого російського колегу погодитися на проведення зустрічі міністрів у нормандському форматі і сісти за стіл переговорів", - заявив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Лавров заявив, що Росія відмовляється брати участь у саміті "нормандської четвірки".

Новини партнерів

Ніяких черг і паніки: що насправді відбувається біля крематорію в Києві. Фото
У Британії хочуть визнати нову форму расизму "дискримінація за волоссям"