КСУ запропонували саджати чиновників за брехню в деклараціях на більш ніж мільйон гривень

КСУ запропонували саджати чиновників за брехню в деклараціях на більш ніж мільйон гривень
Читать на русском

Також пропонують розширити коло осіб та включити першого заступника та заступника директора НАБУ, голови НАЗК і його заступників, керівника Офісу Президента України тощо.

В Україні хочуть посилити відповідальність за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації. Робоча група ВРУ з врегулювання конституційної кризи вже підготувала відповідний законопроєкт.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву нардепа Ольги Совгирі.

Зокрема, законопроєктом передбачається запровадження кримінальної відповідальності окремо за умисне неподання декларації та за декларування недостовірної інформації. При цьому міра покарання буде залежати від розміру різниці між достовірними та недостовірними відомостями, які підлягають декларуванню.

Нардеп пояснила, що суворість покарання буде залежати від того, чи перевищує така різниця 3000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (понад 6,5 млн грн) , при цьому кримінальна відповідальність починається у разі, якщо така різниця перевищує 500 прожиткових мінімумів (понад 1 млн гривень).

Відповідно, підвищується також межа різниці між достовірними та недостовірними відомостями, за якої наступає адміністративна відповідальність - до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Законопроектом пропонується передбачити міру покарання у вигляді накладення штрафу або громадські роботи, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (тобто виключається можливість позбавлення волі).

За словами Совгирі, розгляд цих справ залишається в предметній підсудності Вищого антикорупційного суду.

Також проектом пропонується розширення кола посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, зокрема шляхом включення до переліку цих посад першого заступника та заступника директора НАБУ, голови НАЗК і його заступників, керівника Офісу Президента України, його першого заступника та заступника.

Раніше APnews писав, скільки депутатів, поліцейських і суддів "збрехали" в деклараціях.

Новини партнерів

В Івано-Франківську водій поставив у маршрутці дерев'яні стільці, щоб "зламати" карантинні обмеження
Плюс 57 гривень до пенсії та новий прожитмінімум. Що зміниться для українців з 1 грудня