КСУ визнав неконституційними норми закону про призначення директора НАБУ

КСУ визнав неконституційними норми закону про призначення директора НАБУ
Читать на русском

КСУ вказав, що Верховна Рада України має невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до рішення.

У середу, 16 вересня, Конституційний суд виніс рішення у справі про конституційність низки норм закону про Національне антикорупційне бюро.

Про це APnews повідомляє з посиланням на рішення КСУ.

Зазначається, що Велика палата КСУ розглянула справу за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" від 14 жовтня 2014 року № 1698–VII зі змінами.

"За наслідками розгляду вказаної справи Конституційним Судом України ухвалено Рішення, яким окремі положення Закону визнано такими, що не відповідають Основному Закону України, а саме щодо наділення Президента України повноваженнями утворювати Національне антикорупційне бюро України, призначати на посаду та звільняти з посади Директора Національного антикорупційного бюро України, визначати трьох осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України, визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України, його операційної та інституційної незалежності та затверджувати Положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування", - йдеться у рішенні суду.

Крім того, Конституційний Суд України закрив конституційне провадження у справі щодо перевірки на відповідність Конституції України абзацу першого частини першої статті 1 Закону в частині визначення Національного антикорупційного бюро України як „державного правоохоронного органу“.

КСУ вказав, що Верховна Рада України має невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до рішення.

Положення Закону, визнані неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом України відповідного рішення.

"Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено", - наголосили у КСУ.

Як повідомляв APnews, КСУ відкрив справу за поданням нардепів - перевірить конституційність закону про ДБР.

Підозрюваний в організації вбивства Гандзюк визнав провину
Мінкульт готує звернення до Apple і Google з вимогою вилучити додаток "ВКонтакте" з переліку доступних для українців

Новини партнерів