КСУ визнав конституційною заборону російських фільмів та передач в Україні

КСУ визнав конституційною заборону російських фільмів та передач в Україні
Читать на русском

Таким чином в Україні і надалі будуть заборонені фільми за участю людей, які внесені до "чорного списку" Мінкульту

Конституційний суд визнав відповідною заборону російських фільмів і телепередач в Україні. Це означає, що положення Законів "Про телебачення та радіомовлення" та "Про кінематографію" залишаються в силі і надалі.

Про це APnews пише з посиланням на заяву постійного представника ВР у КСУ Ольги Совгирі.

Сказано, що суд розглянув подання 47 нардепів щодо того, чи відповідають окремі норми чинного законодавства Конституції України.

За підсумками у КСУ визнав конституційними:

  • заборону на використання телерадіоорганізацій, зокрема, для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці;
  • заборону трансляції (демонстрування шляхом показу каналами мовлення) фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора;
  • заборону трансляції фільмів, вироблених державою-агресором, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора та їхніх окремих дій, але вироблені та/або вперше оприлюднені (демонстровані) після 1 січня 2014 року.

При цьому складати перелік "чорного списку" осіб й надалі буде Мінкульт за поданням РНБО, СБУ чи Нацради з питань телебачення.

APnews повідомляв, що 3 листопада російського актора та шоумена Максима Галкіна внесли до "чорного списку" Мінкульту та заборонили йому в'їзд на територію нашої країни. Згодом у СБУ назвали причини заборони.

Новини партнерів

"Мінімум 2 грн": Кабмін встановив нові ціни на пластикові пакети з 1 лютого
Зеленський наполягає на участі України у саміті НАТО: хоче почути дату вступу в Альянс