КСУ вимагає від Ради дозволити довічно засудженим виходити на свободу

КСУ вимагає від Ради дозволити довічно засудженим виходити на свободу
Читать на русском

На думку КСУ, довічне позбавлення волі особи без подальшої можливості її звільнення означає зрівняння терміну довічного позбавлення волі з позбавленням волі до завершення природного життя людини, а отже, заперечує не тільки меті покарання, але і самій сутності людської гідності.

Конституційний суд України вимагає від Верховної Ради дозволити довічно засудженим виходити на свободу. Про це повідомляє APnews з посиланням на нардепа Ольгу Совгирю.

«Конституційний Суд визнав неконституційною частину 1 статті 81 та частина 1 статті 82 Кримінального кодексу України в частині неможливості звільнення від відбування покарання і заміни невідбутої частини покарання більш м'яким для осіб, засуджених до відбування покарання у виді довічного позбавлення волі», - йдеться у повідомленні.

Згідно з рішенням КСУ, довічне позбавлення волі як вид кримінального покарання не суперечить букві Конституції, але у випадку, якщо засудженому гарантовано право на дострокове звільнення від відбування такого покарання або заміну невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням.

Довічне позбавлення волі особи без подальшої можливості його звільнення (як написано в статтях ККУ, - прим. ред.) означає зрівняння терміну довічного позбавлення волі з позбавленням волі до завершення природного життя людини, а отже, заперечує не тільки меті покарання, але і самій сутності людської гідності. Таким чином КСУ зобов'язує Верховну Раду «невідкладно привести положення Кримінального кодексу України у відповідність з Конституцією України та цього Рішення».

Раніше APnews повідомляв, прокуратура відреагувала на грубі порушення прав ув'язнених у Київському СІЗО.

Новини партнерів

На Сумщині масово отруїлися школярі
У Києві педофіл зайшов до школи та напав на 8-річну дівчинку в туалеті