КСУ відтермінував приведення до присяги двох суддів, призначених Зеленським замість Тупицького та Касмініна

КСУ відтермінував приведення до присяги двох суддів, призначених Зеленським замість Тупицького та Касмініна
Читать на русском

КСУ відтермінував приведення до присяги нових суддів до остаточного підтвердження наявності вакантних посад за квотою президента Зеленського.

Конституційний суд України відтермінував приведення до присяги двох нових суддів Олександра Петришина та Оксану Грищук, яких призначив президент України Володимир Зеленський замість відсторонених голови КС Олександра Тупицького та судді Олександра Касмініна.

Відповідне рішення було схвалено під час спеціального пленарного засідання, скликаного на засіданні 11 суддів, повідомила народний депутат, представник Верховної ради КСУ Ольга Совгиря в Telegram. Пише APnews.

26 листопада 2021 року на сайті Президента було розміщено укази №596/2021 та №597/2021 про призначення Оксани Грищук та Олександра Петришина на посади суддів Конституційного Суду України.

Відомо, що нових суддів не приведуть до присяги, поки не буде остаточного підтвердження наявності вакантних посад за квотою президента Володимира Зеленського.

Усі шість посад за квотою глави держави зайняті, оскільки на цих посадах перебувають призначені у різний час різними президентами судді Сергій Головатий, Олександр Касмінін, Віктор Колесник, Василь Лемак, Володимир Мойсик, Олександр Тупицький, конституційний термін повноважень яких не закінчився.

29 листопада низка громадських організацій виступила із заявою, в якій вказується, що Олександр Тупицький та Олександр Касмінін, щодо яких Президент 27 березня видав указ про їх звільнення, залишаються чинними суддями КС, поки не закінчаться терміни їх повноважень або поки їх не звільнять з посад сам Конституційний суд. У Тупицького термін повноважень спливає у травні наступного року, у Касмініна – у вересні.

Раніше APnews повідомляв, Державне бюро розслідувань завершило розслідування ще однієї справи щодо ексглави Конституційного суду України Олександра Тупицького. Йдеться про те, що Тупицький нібито втручався у роботу автоматизованої системи для виплати заробітної плати.

Новини партнерів

Через "правоохоронні реформи" прокуратура сьогодні не в змозі захищати права людини - ветерани відомства
Суд виправдав нардепа Юрченка за ДТП у Львові - вирішив, що у його крові не було наркотиків