КСУ перевірить закон про люстрацію на конституційність

КСУ перевірить закон про люстрацію на конституційність
Читать на русском

Також судді розглянуть конституційність спецконфіскаціі.

Конституційний Суд України розгляне відразу кілька законів на предмет конституційності. Йдеться про положення закону про люстрацію, а також про відповідність спецконфіскаціі нормам головного закону країни. Про це APnews повідомляє з посиланням на Telegram-канал представниці Верховної Ради в КСУ Ольги Совгирі.

Крім цього судді також розглянуть статті законів "Про телебачення і радіомовлення", а також "Про кінематографію". Однак ключовими законами, зрозуміло. є інші закони.

Ще в червні 2020-го року Міністерство юстиції розробило законопроект про внесення змін до діючим закон про люстрацію після критики з боку Європейського суду. Однак тоді ці зміни зняли з можливого голосування. Тепер своє рішення повинен винести Конституційний Суд.

У свою чергу подання про спецконфіскацію зробили деякі нардепи ще в серпні 2020-го року, які вважають, що вона просто дублює звичайну конфіскацію. Безпосередньо розгляд статей Кримінального кодексу, які стосуються спецконфіскаціі, КСУ почав ще в березні цього року.

Раніше APnews повідомляв, що Рада прийняла за основу доопрацьовану реформу Конституційного суду. У свою чергу, президент Зеленський створив конкурсну комісію для відбору нових суддів КСУ. А формуванням її складу займеться Андрій Єрмак.

Новини партнерів

Зеленський доручив Єрмаку організувати зустріч з Путіним
Atlantic Council: Активізація Росії на кордоні з Україною пов'язана з атакою Зеленського на особистого друга Путіна - Віктора Медведчука