КСУ "дозволив" чиновникам брехати в деклараціях

КСУ "дозволив" чиновникам брехати в деклараціях
Читать на русском

Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала відповідальність для чиновників і суддів

Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях. Про це повідомляє APnews з посиланням на власні джерела в КСУ.

"Сьогодні Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст. 366-1 Кримінального кодексу", - йдеться в повідомленні.

Дана стаття передбачала кримінальну відповідальність для чиновників і суддів за неправдиву інформацію в деклараціях.

Рішення приймалося на закритій частині засідання. Крім того, судді ще розглянуть конституційність низки положень антикорупційного законодавства буде вивчатися.

У свою чергу представник Верховної Ради в КСУ, народний депутат від "Слуги народу", заступник голови Комітету ВР з питань правової політики Ольга Совгиря зазначила, що через рішення Суду України може потрапити в міжнародний скандал.

"На жаль, у зв'язку з сьогоднішнім рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства України ризикує бути втягнутою в грандіозний міжнародний скандал. Рішення було прийнято з кричущими процесуальними порушеннями, про які я повідомляла раніше, і сумнівно за змістом", - підкреслила нардеп.

Як раніше повідомляв APnews, глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пояснив, чому в декларації він вказав неправдиву інформацію про вартість свого будинку. Так, згідно з його декларації, будинок стоїть 983 тисячі гривень, а на ділі - близько 400 тисяч доларів.

Новини партнерів

Рада розгляне два питання з "опитування Зеленського" - легалізацію канабісу та скорочення нардепів
Школи треба залишити відкритими, адже їх закриття мало сприяє боротьбі з COVID-19 - ВООЗ