Криза на користь: хто залишився у виграші від введення карантину в Україні

Криза на користь: хто залишився у виграші від введення карантину в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

За словами експерта Вадима Іосуба, найбільше постраждала транспортна галузь, а ось сфера технологій, які полегшують роботу "з дому", стала відчувати себе краще. І не тільки вона

Початок року для України став непростим, втім, як і для більшості країн світу. По економіці вдарили наслідки пандемії коронавірусу, карантинні заходи, введені в країнах - основних економічних партнерах, а також карантинні заходи в самій Україні. Постраждав великий відсоток бізнесу, проте є і ті, хто залишився тільки у виграші.

В ексклюзивному коментарі APnews старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб розповів, яким галузям криза і карантин пішли на благо і тільки посилили їх позиції на ринку, а які - "зупинили" зовсім.

Експерт розповів, що за підсумками першого кварталу (даних за квітень на сьогоднішній день ще немає), за оцінкою НБУ, ВВП країни знизився на 0,5%. Причому з них за падіння на 0,4% відповідає саме карантин.

"Найбільше постраждали транспортна галузь і сектор послуг в цілому. Так, пасажирооборот за підсумками трьох місяців знизився на 16,3%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Хоча за підсумками двох місяців він йшов ще врівень з минулим роком", - розповів Вадим Іосуб.

Також сказав, що через практично повну зупинку величезні втрати понесли сфери туризму, розваг, індивідуальних послуг. Серйозно постраждала оренда нерухомого майна. Менш істотно, але все-таки постраждали через карантин будівництво, сільське господарство і промисловість. А ось на фінансову і страхову діяльність, як заявив експерт, карантин майже не вплинув, завдяки зростанню комісійних доходів банків.

"У плюсі ​​за підсумками кварталу виявилися лише кілька секторів, серед яких послуги доставки, охорони здоров'я, телекомунікація та зв'язок. Очевидно, що в поточній ситуації зростає попит на послуги доставки товарів, засоби індивідуального захисту, а також технології, що полегшують роботу "з дому", - розповів експерт.

Раніше APnews повідомляв, чому після карантину "заробітчани" масово кинуться в ЄС і їх ніхто не зупинить.

Читайте також:

Новини партнерів

До суду подали позов про бездіяльність китайського та українського уряду в боротьбі з коронавірусом
У МОЗ пояснили, для кого з українців ПЛР-тести на коронавірус – платні