Кривавий бенкет або ослаблення умов відстрілу: в Раді під виглядом "захисту полювання" намагаються протягнути браконьєрський закон

Кривавий бенкет або ослаблення умов відстрілу: в Раді під виглядом "захисту полювання" намагаються протягнути браконьєрський закон
Ексклюзив
Читать на русском

Документ передбачає масовий відстріл тварин в будь-який час року.

Верховній Раді запропонували дати українським мисливцям більше свободи. Так, до парламенту внесли спірний законопроект №3200-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)", який дозволяє полювати в об'єктах природно-заповідного фонду в будь-який час року, що викликало обурення серед екологів та зоозахисників.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко в ексклюзивному коментарі APnews розповів, що даний законопроект призведе легалізації браконьєрства, а не до захисту мисливської сфери.

"Це наймаразматичніший законопроект, який був підготовлений так званими кривавими мисливцями. Є мисливці нормальні, а є мисливці криваві, які хочуть в усіх стріляти та перешкодили занесенню лося до Червоної книги. Вони хочуть нівелювати всі ті досягнення, яких вдалося домогтися в екологічному законодавстві за останній час. По-перше, хочуть легалізувати браконьєрство. Зараз полювання обмежене термінами, кількістю убитих тварин і засобами полювання. Вони вирішили легалізувати браконьєрство в окремо взятих вольєрах, де можна буде відстрілювати будь-яких тварин в будь-який час року і як завгодно. Вони вирішили залізти в заповідники, тому що в мисливських угіддях полювати ні на кого, вибили всіх тварин. Потім вони вирішили збільшити кількість шкідливих тварин, яких можна відстрілювати завжди, скрізь і як хочеш, внісши єнотовидного собаку та шакалів, щоб їх можна було стріляти як вовків. Україна єдина країна, де вовків стріляють, коли завгодно і де завгодно. у всіх країнах Європи їх охороняють, виняток становлять скажені або хворі особини, а у нас їх стріляють всюди та завжди. Це вигідно, тому що під виглядом боротьби з вовками, вони займаються браконьєрством. По суті, цей закон легалізує браконьєрство", - зазначив Борейко.

За його словами, якщо законопроект приймуть, то це призведе до масового винищення тварин.

"У нас тварини живуть тільки в природоохоронних об'єктах, поза ними нічого живого не залишилося. Мисливські угіддя займають майже 80% країни, вся країна перетворена в мисливський бенкет. Природоохоронні об'єкти займають всього лише 6%. Вони хочуть залізти в ці священні для екологів місця, особливо це небезпечно в нашій країні, де зруйновано екологічний контроль, де масове браконьєрство, де масова корупція, де покарати браконьєрів фактично неможливо", - вказав еколог.

Також він нагадав, що документ передбачає внесення змін до закону про захист тварин про заборону пропаганди полювання в дитячих установах. Таким чином в дитячих садах, школах та інших дитячих освітніх установах буде дозволено розповідати та показувати вбивства тварин.

"Мисливський бізнес великим бути не може, тому що тварин немає. У нас лосів 6 000, а в сусідній Білорусі 30 000, а в Естонії 300 000 і така ситуація по всім тваринам. Був би у нас нормальний президент або прем'єр, то полювання давно треба було б закрити років на 20", - підсумував Борейко.

Варто відзначити, що ініціатором даного документа є народний депутат від "Слуги народу" Сергій Литвиненко. Так, законопроект передбачає наступне:

  • полювання в національних парках, заказниках та інших об'єктах природно-заповідного фонду;
  • полювання в будь-який час року і навіть в період спарювання тварин;
  • організацію вольєрного полювання та утримання тварин в напіввільних умовах;
  • повернення облавного або так званої царського полювання;
  • дозвіл на передачу мисливської зброї;
  • введення в список "шкідливих" тварин єнотовидного собаки та шакала, яких можна буде відстрілювати всюди та завжди.
  • популяризацію полювання серед дітей в дошкільних установах, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти шляхом поділу термінів "полювання" і "жорстоке умертвіння тварин".

Зараз документ надано для ознайомлення.

Новини партнерів

Економіст: Україна може ще глибше залізти у "боргову яму", експортуючи товари
Настрій 90-х років: чого бояться українці найбільше під час пандемії коронавірусу