"Убивши людей - показав що я Бог". Що розповів на допиті вбивця, який влаштував бійню в Казані

"Убивши людей - показав що я Бог". Що розповів на допиті вбивця, який влаштував бійню в Казані
Читать на русском

Ільназ Галявієв готувався до масового вбивства заздалегідь

Затриманий Ільназ Галявієв готувався до масового вбивства заздалегідь, для цього він офіційно отримав знаряддя. Під час допиту він назвав себе богом і заявив, що не шкодує про свій вчинок.

Що розповідав 19-річний вбивця на допиті, а так само як готувався до вбивства - в матеріалі APnews

Я - бог, а всі інші мої раби

Галяве називав себе на допиті богом і заявив, що не шкодує про свій вчинок. За його словами, він влаштував масову бійку в школі, щоб показати, що люди - його раби.

"Я замкнутий самотня людина. Я - бог. Все решта - мої раби і вважаються "біосміття". Всі вони повинні робити, що я захочу, а я хочу, щоб саме кожен з моїх рабів убив більше 10 і сам себе вбив", - заявив затриманий.

За його словами, злочин він готував сам і зробив його також самостійно.

"Спочатку я запланував стати масовим вбивцею. Це стався 1 квітня 2021 року, коли я перебував у себе вдома. Тоді я зрозумів, що я бог. Я просто усвідомив це в той момент. Мені ніхто про це не говорив, ніхто це не вселяв мені. Прийшов це мені ні з того ні з сього. я зрозумів, що я все можу і можу зробити все що завгодно і з ким завгодно. я зрозумів, що я прийшов в цей світ в образі людини для того, щоб позбутися від усіх істот в цьому Всесвіті. Істоти - це не тільки люди, але і тварини. Я народився з ненавистю до всіх і народився в людській подобі", - пояснюючи свій вчинок заявив Галяве.

Він жив з батьками і братом в двокімнатній квартирі, але вони переїхали жити в іншу квартиру 1 квітня, тому що нібито боялися його і були незадоволені його життям.

"Їх переїзд був пов'язаний з тим, що вони всі втрьох були незадоволені тим, як я жив, то, що шумів в квартирі і вдень, і вночі, голосно слухав рок-музику і стукав сильно дверима. Я робив все це спеціально і свідомо, бо мені подобалося їх принижувати. від своїх даних вчинків я бачив, як їм це не подобається, і, бачачи це, я отримував від цього задоволення", - розповів правоохоронцям стрілок.

Зброю купив заздалегідь, а батько віддав ніж

За його словами, зброю він купив на наступний день після того, як отримав ліцензію.

"Я придбав мисливську зброю 12 калібру у м Йошкар-Олі. Чому я вибрав цю зброю - воно було найдешевше, напівавтоматичне, в ньому був подовжувач магазину, а також короткий ствол. Про це зброю я дізнався з Інтернету, а також подивився наявність в магазинах Казані, але воно закінчилося і було тільки в Йошкар-Олі. Його вартість на сайті магазина була 30 тисяч рублів. на той момент у мене було приблизно 50 тисяч рублів, які я заробив в Інтернеті, перепродуючи внутрішньоігрові предмети", - розповів Галіляєв.

Він ховав зброю в своїй кімнаті в сейфі, який встановив заздалегідь, а ключі від нього зберігав в щілини, між стіною і диваном.

"Далі я подав заяву на сайті" держпослуги "на отримання дозволу на зберігання і носіння вогнепальної, довгоствольного, гладкоствольної зброї та набоїв до неї. Даний дозвіл я отримав 4 травня 2021 року. Далі в цей же день я поїхав в магазин, де придбав 100 кульових патронів 12-го калібру і 150 картеччю", - вказав підозрюваний.

5 травня він виготовив бомбу за допомогою Інтернету. 6 травня він поїхав в квартиру, де жили батьки, щоб забрати ніж.

"Приїхавши в квартиру до батьків, в ній знаходився брат. Він був один. Батьки були на роботі. Спочатку я подзвонив в домофон і попросив брата впустити мене в квартиру, але він не впустив мене, оскільки мене він боїться. Я сказав йому, що мені потрібний ніж, але брат не дав мені знати. Тоді я зателефонував батькові і попросив його впустити мене в квартиру, бо мені потрібен був ніж, який був в кобурі. Батько знав, що це за ніж і де він лежав, бо він сам забрав його у мене з квартири до цього і сам його кудись поклав. Після чого брат впустив мене в будинок. Я підійшов до квартири, і він, не впускаючи мене в квартиру, виніс мені ніж в кобурі", - розповів 19- річний вбивця.

Спочатку він планував теракт в цей же день, але школа була закрита.

Стріляв в голову, щоб вбити

На території школи стрілок спробував вбити дівчину на ганку, але він промахнувся, що дозволило їй втекти.

"Далі з гімназії став виходити якийсь літній чоловік. Я вистрілив йому прямо в голову, від чого він впав на підлогу між двома дверима, що ведуть до гімназії. Далі я вистрілив йому ще раз в голову. Він був убитий. Я пройшов всередину на перший поверх, де зустрів в коридорі незнайому мені вчительку в віці 50 років. вона йшла в мою сторону. я вистрілив їй прямо в голову, після чого вона впала, і я знову вистрілив їй в голову. Жінка була мертва, я її вбив. Далі в коридорі я зустрів раніше незнайому мені дівчину-школярку і спробував вистрілити їй в груди. я хотів її вбити, натиснувши на спусковий гачок, але пострілу не відбулося через відсутність патронів, і в цей час дівчині вдалося втекти живий від мене", - розповів підозрюваний.

Двері в один з класів він не зміг відкрити, тому вирішив підірвати. Після чого ховав частину патронів в шкільному туалеті.

"Я не пам'ятаю точно, чи вбивав я кого на другому поверсі, але на третьому точно вбив не менше семи осіб, точно не пам'ятаю, вистріливши в них зі своєї рушниці в голову і живіт. Я завжди цілився точно в голову. Серед убитих на третьому поверсі будівлі гімназії були школярі, стать не пам'ятаю, і один вчитель - жінка. Коли я піднявся на третій поверх, я забіг в перший-ліпший кабінет, де проходив якийсь урок.

Викладачем була жінка. Я насамперед убив вчительку шляхом одного пострілу в голову, від чого вона впала на підлогу і померла на місці. Далі я витратив усі свої залишилися патрони в кількості семи штук на учнів, які сиділи під партами, ховалися від мене. Я стріляв по школярах, цілячись в їхні голови. Не всім я потрапив в голови, комусь потрапляв в живіт, в руки, в ноги. Трьох учнів я в даному класі вбив, але, може, і більше, інших, напевно, поранив. Після того як у мене закінчилися патрони, я вийшов з класу і в коридорі почав знову заряджати свою рушницю.

В цей час я побачив також на третьому поверсі відчинені двері одного з класів. Там була всього одна вчителька, яку я відразу ж убив одним пострілом в голову. Вона впала на підлогу і моментально померла на місці. Коли я вистрілив в неї, вона стояла боком до мене і повернула в мій бік голову", - поділився подробицями підліток.

Також він з вікна класу стріляв по дітях, які в цей час перебували на вулиці на уроці фізкультури, але ні в кого не влучив.

"Я вийшов в коридор, всі двері в кабінети класів були закриті. Далі я вистрілив в замок одного з класів, але не влучив. З класу долинали крики дітей. Тоді я вирішив, що для мене буде проблематично увійти в цей закритий клас, тому я повернувся в клас на третьому поверсі, де я вбив вчительку з декількома учнями. Зайшовши в клас, я побачив, як учні намагаються через вікно з третього поверху вистрибнути на вулицю, але я почав стріляти в них, перебуваючи прямо в класі. я не зміг потрапити в того учня, який першим спробував вистрибнути з вікна, я цілився йому в спину, але промахнувся і влучив у іншого учня, який був за ним у черзі. потрапив, по-моєму, в плече.

Далі я вистрілив в інших учнів, що сидять за партами, і добив їх. Решту я поранив, а когось ще вбив. В цілому, перебуваючи на третьому поверсі гімназії, я вбив не менше семи осіб, але, можливо, і більше. Точно не пам'ятаю, багатьох я поранив. Можливо, вони померли ", - поділився своїми спогадами про теракт затриманий.

Метою 19-річного вбивці було вбивство всіх, хто попадеться йому на шляху. Спочатку його жертвами повинні стати 20 осіб

Затримання та спроба самогубства

Після бійні в класі прибули правоохоронці, яким стрілок фактично здався. Але вже в поліцейській машині Галяве намагався перегризти собі артерію на руці, щоб покінчити життя самогубством, але не зміг.

"У скоєному я не каюсь, вину в скоєному за російським законодавством я визнаю повністю, а по-моєму - немає. Вважаю, що, вбиваючи людей, я зробив правильно і зробив правильний вчинок. Тим самим я показав усім, що я дійсно бог і що інші повинні здійснювати все те, що я захочу", - підсумував стрілок.

Новини партнерів

У Києві осквернили арт-об'єкт, присвячений політв'язням Криму, - фото
Медведчук показав усім, що не боїться політичних переслідувань, - Потьомкін