Кримчан зобов'язують здавати ПЛР-тест під загрозою насильницької самоізоляції і "сусідства" з хворими COVID-19

Кримчан зобов'язують здавати ПЛР-тест під загрозою насильницької самоізоляції і "сусідства" з хворими COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

У Києві людям, які хочуть повернутися додому, в Крим, необхідно зробити тест на коронавірус. В іншому випадку - їм світить самоізоляція або хворі на коронавірус сусіди в лікарнях.

Насильницька самоізоляція і перспектива опинитися в одній палаті з хворими COVID-19 - такою "альтернативою" залякують людей, які намагаються повернутися додому, в Крим, адже і при в'їзді, і при виїзді на кордоні вимагають довідку про те, що ти не хворий на коронавірус.

Кореспондент APnews відвідав ДНК-лабораторію на вулиці Виборзькій у Києві, де йому вдалося поспілкуватися з кримчанами, які по кілька днів у чергах намагаються дізнатися свій "статус".

Це одна з небагатьох лабораторій в столиці, де роблять ПЛР-тест на коронавірус.

Відразу ж варто відзначити, що в цій медустанові ПЛР-тест коштує на порядок дешевше, ніж в інших - 800 гривень (в той час, як в інших клініках цінник від 1 000, 1 200 гривень), тому і людей тут багато.

За словами людей, щоб тебе поклали в лікарню із запаленням легенів, не обов'язково мати довідку, яка підтверджує, що людина не хворіє COVID-19, але тоді з'являється перспектива опинитися в палаті з ще чотирма пацієнтами, у яких підозрюють хворобу. Все це означає наступне - краще зробити тест, щоб не підхопити коронавірус вже в лікарні.

Хворих з пневмонією, у яких ще не підтверджений COVID-19, доставляють до медзакладу і кладуть з іншими потенційними хворими, як нам розповіла кримчанка, яка добровільно прийшла в ДНК-лабораторію здати тест. Її знайомі хворіють коронавірусом.

Як сказала жінка, медсестри в такі палати намагаються заходити рідше, оскільки засобів захисту їм не видають.

"Мої знайомі, у яких запалення (пневмонія і під питанням COVID-19), викликали швидку, їх забрали в лікарню №7 (ред. - Київську міську клінічну лікарню №7), на розподіл. Вони лежать в палаті, в яку постійно привозять людей і там можна заразитися коронавірусом навіть якщо до цього було лише запалення.

Якщо ж коронавірус підтверджений, але запалення немає, то людина залишається вдома і лікується на самоізоляції, в домашніх умовах.

Причому медсестра там одна. Медсестра матюкається, бо вона добу на зміні. У неї цукор (ред. - цукровий діабет), вона не їсть. Загалом, там жахливі умови. І лікар приходить раз в два дні. Я так розумію, лікарям нічого не видають взагалі", - розповіла співрозмовниця.

Кримчан зобов'язують здавати ПЛР-тест під загрозою насильницької самоізоляції і "сусідства" з хворими COVID-19

Ще одна жінка, яка чекає своєї черги з 9 ранку нам розповіла, що без здачі тесту на коронавірус її просто не покладуть в лікарню, тому тут без варіантів. У ДНК-лабораторію для здачі тесту на коронавірус людей направляють з Київської міської клінічної лікарні №7.

"Не зрозуміло, навіщо вона потрібна, ось ця ось бумаженція. Для того, щоб взяти ці 800 гривень?" - обурився чоловік в черзі, який незадовго до цього повернувся з Естонії.

"Це тут 800, а на площі Перемоги - 1850 гривень", - додала жінка.

Безпосередньо в лікарнях ПЛР-тести на коронавірус не роблять, пояснюючи все тим, що це завдання "спеціалізованих медустанов".

Судячи з ситуації, можна зробити наступні висновки:

  • Якщо ви з Криму і хочете повернутися додому - вам доведеться вистояти кілометрову чергу, щоб зробити тест на коронавірус, адже без довідки через кордон вас ніхто не пропустить - плюс світить самоізоляція;
  • Якщо ви хворі на пневмонію, але не знаєте, чи хворі на коронавірус - заразитися можна вже в лікарні;
  • Якщо у вас підтверджений коронавірус, але ви не хворі на пневмонію - вам світить лікування в домашніх умовах.
Кримчан зобов'язують здавати ПЛР-тест під загрозою насильницької самоізоляції і "сусідства" з хворими COVID-19
Читайте також:
За спрощеною процедурою та без самоізоляції: як будуть вступати до вузів діти з Донбасу та Криму

Новини партнерів

У символічну збірну сезону Ліги Європи потрапив гравець "Шахтаря"
У поліції назвали найнебезпечніші області для автомобілістів: статистика ДТП