Крим втрачено і в НАТО не візьмуть: у МЗС України жорстко відповіли на скандальні заяви у Німеччині

Крим втрачено і в НАТО не візьмуть: у МЗС України жорстко відповіли на скандальні заяви у Німеччині
Читать на русском

Дмитро Кулеба заявив, що заяви Німеччини розчаровують та йдуть всупереч із підтримкою та спільними зусиллями

Голова ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбах зробив кілька скандальних заяв щодо України, у тому числі й про Крим та НАТО. Різка реакція МЗС України не забарилася.

Про це повідомляє APnews із посиланням на заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

За словами Шенбаха, Україна зараз не може вступити до Альянсу, бо частина території окупована. При цьому він заявив, що Київ втратив Крим назавжди.

"Щодо того, що сталося в Україні. Кримський острів втрачений, і він ніколи не повернеться. Це факт", - заявив голова ВМС Німеччини.

Водночас він вважає членство Грузії в НАТО і зовсім не розумне, хоча "вона відповідає всім критеріям".

"Це не те саме, що з балтійськими державами, тому що вони були суверенними країнами до того, як Росія відступила від них", - пояснив свою позицію Шенбах.

При цьому він заявив, що мета Путіна - розкол Євросоюзу та відновлення поваги, "якої він, ймовірно, навіть заслуговує".

"Росія стара країна, Росія важлива країна... нам потрібна Росія. Це велика країна, але ця країна не є демократією на наш погляд... Звичайно, ми не можемо погодитися з тим, що робить Росія, і в Чечні, і в інших точках, ситуація в яких має бути вирішена. І так, це також стосується того, що сталося в Україні", - вважає німецький військовий.

У свою чергу, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок сумнівається, що Росію необхідно відключати від SWIFT. На її думку, це може бути сильною відповіддю на агресію РФ проти України, але не обов'язково дієвою.

"Канцлер і я чітко дали зрозуміти, що обговорюються будь-які засоби та заходи на випадок подальшої військової ескалації. І це стосується газопроводу "Північний потік-2", - наголосила Бербок.

На ці заяви різко відреагував голова МЗС України Дмитро Кулеба. Він закликав владу Німеччини припинити заохочувати Путіна до нового нападу на Україну.

"Нещодавні заяви Німеччини про неможливість передачі Україні оборонної зброї, зокрема через надання дозволу на це третім сторонам, безперспективності повернення Криму, коливання щодо відключення РФ від SWIFT - не відповідають рівню наших відносин та поточній безпеці", - заявив Кулеба.

Він закликав Захід до єдності щодо Москви для стримування російської агресії.

"Німецькі партнери мають припинити такими словами та діями підривати єдність та заохочувати Володимира Путіна до нового нападу на Україну", - підсумував глава МЗС України.

Як раніше повідомляв APnews, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що президент Володимир Зеленський готовий до прямих переговорів із лідером Російської Федерації Володимиром Путіним.

Новини партнерів

У Дніпрі спалахнула будівля головного офісу "АТБ": дим видно за кілометри (фото, відео)
Український дипломат назвав умову запрошення солдатів Британії в Україну