Криклій розповів, як швидко здати тест на COVID-19 в аеропорту та в які країни можуть полетіти українці влітку

Криклій розповів, як швидко здати тест на COVID-19 в аеропорту та в які країни можуть полетіти українці влітку
Читать на русском

Для зручності та безпеки в міжнародних аеропортах “Бориспіль” та “Львів” будуть розміщені ПЛР-лабораторії для швидкого проходження тестів. Але є певний алгоритм

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій розповів про умови подорожей для українців станом на 14 липня. Більшість країн висунули свої умови для туристів у зв'язку з коронавірусом, причому у кожної країни умови різняться. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра.

Так, серед країн, які приймають українців в туристичних цілях, найпопулярнішими є Туреччина, Єгипет, Албанія, Хорватія і Чорногорія.

“Кожна з них має свої умови в’їзду, обов’язкові до виконання. Так само і українська сторона визначає правила прибування з цих країн в залежності від епідеміологічної ситуації в кожній з них (так звані "зелені" та "червоні" зони)”, - відмітив Криклій.

  • Туреччина - в’їзд та повернення для українців без обмежень.
  • Єгипет - в’їзд – необмежений, при поверненні обов’язкова 14-денна обсервація/самоізоляція або негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 по прибуттю.
  • Албанія - в’їзд – необмежений, при поверненні обов’язкова 14-денна обсервація/самоізоляція або негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 по прибуттю.
  • Хорватія - в’їзд – 14-денна самоізоляція або негативний результат ПЛР тесту на COVID-19, зроблений протягом останніх 48 годин (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід), повернення – без обмежень.
  • Чорногорія - в’їзд – без обмежень у разі організованого прибуття авіатранспортом на умовах, передбачених Міністерством сталого розвитку та туризму. Для пасажирів наземного транспорту – обов’язковий негативний результат ПЛР тесту на COVID-19, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону. При поверненні обов’язкова 14-денна обсервація/самоізоляція або негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 по прибуттю.

Криклій також наголосив, що для зручності та безпеки в міжнародних аеропортах “Бориспіль” та “Львів” будуть розміщені ПЛР-лабораторії для швидкого проходження тестів. Але є певний алгоритм:

  1. Проходити тестування можуть усі, хто хоче достроково припинити самоізоляцію відповідно до Алгоритму припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон. Також цими послугами можуть скористатися пасажири, які виїжджають з України до тих країн, де обов’язковою умовою є наявність негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19.
  2. Забір матеріалу проводиться у пункті забору в аеропорту. Результати тесту будуть готові через 24 години, після чого ця інформація автоматично передається спочатку у Центр громадського здоров’я, а потім - у додаток “Дій вдома”.
  3. Тест оплачується виключно онлайн. При його здачі необхідно заповнити роздруковану форму з підписом особи, яка тестується. Номер телефону, що вказується у формі, повинен збігатися з номером у додатку “Дій вдома”.

Тест можливо зробити як в аеропорту, так і самостійно у будь-якій іншій акредитованій лабораторії, не порушуючи режиму самоізоляції.

Читайте також:
Карантинна подорож. Куди і на яких умовах можна полетіти з України цього літа і що буде з цінами

Новини партнерів

"Спимо та їмо тут, замість душу - серветки і вода": побратими вбитого Сармата сидять під Офісом президента вже 35 днів
Кличко потрапив на обкладинку журналу Forbes