Кравчук - весільний генерал: політологи пояснили, навіщо перший президент Зеленському в ТКГ по Донбасу

Кравчук - весільний генерал: політологи пояснили, навіщо перший президент Зеленському в ТКГ по Донбасу
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews разом з політичними експертами розбиралася, чому ТКГ очолив саме Кравчук та які результати дасть це призначення.

Нинішній голова держави Володимир Зеленський вмовив першого президента України Леоніда Кравчука очолити українську делегацію в Тристоронньої контактній групі з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі після того, як з цієї посади пішов Леонід Кучма.

Редакція APnews разом з політичними експертами розбиралася, чому ТКГ очолив саме Кравчук та які результати дасть це призначення.

Кадровий голод Зеленського

Директор Інституту світової політики Євген Магда вважає, що основною причиною призначення Кравчука головою ТКГ є кадровий голод Зеленського, що призведе до посилення ролі кума президента РФ Володимира Путіна і народного депутата України Віктора Медведчука.

"Призначення саме Леоніда Кравчука на посаду керівника української делегації свідчить, з одного боку, про глибоку кадрову кризу у Володимира Зеленського, з іншого - про посилення впливу на ситуацію Віктора Медведчука, який займається Кравчуком вже добрих 25 років. Зверніть увагу, що практично одночасно пролунало заяву головного редактора "Ехо Москви" Олексія Венедиктова, який назвав Андрія Єрмака агентом впливу Кремля", - зазначив Магда

Схожої позиції дотримується і політичний експерт, виконавчий директор напрямку "міжнародна політика" УІАМП Володимир Воля.

"Зеленський коли став президентом минулого року шукав якусь більш вагому в політичному сенсі фігуру для того, щоб компенсувати брак досвіду у себе і своєї політичної команди, тому Леонід Кучма повернувся на його прохання і, мабуть, обумовлений термін його роботи після повернення минув . Ось тепер Кравчук. Як і говорив Резнеков, потрібен хтось великоваговий, більш авторитетний, тому і вмовили першого президента Кравчука ... Це дуже великий кадровий голод ", - зазначив Володимир.

При цьому він вважає, що використання таких фігур як Кравчук і Кучма говорить про небажання влади брати на себе відповідальність.

"Всі говорять, що Кучма підписав Мінські угоди, але він тоді виконав технічну функцію від імені України, а згоду на Мінські угоди дав керівник держави. Тепер політичних важковаговиків нинішня влада використовує, щоб в якомусь сенсі частина відповідальності перекладати на цих людей. Я думаю, що Кравчука призначили, щоб сховатися від відповідальності за відсутності стратегічного процесу та альтернатив. Крім того, важкоатлетів в команді Зеленського немає", - підсумував експерт.

Читайте також:
У Зеленського з’явився "інший". Політологи пояснили, чому насправді Кучма покинув ТКГ

Кравчук - весільний генерал

На думку Магди, за всі дії Кравчука доведеться відповідати Зеленському.

"Мені важко очікувати позитиву від людей, який був VIP-агітатором на всіх президентських виборах після 1994 року, включалася в ефір російських телепрограм і відразу ж говорить про можливість компромісів. Однак ясно одне - про що б не домовився Кравчук, політична відповідальність лягає на Володимира Зеленського ", - зазначив політичний експерт.

У свою чергу Воля вважає, що в переговорному процесі нічого не зміниться.

"З точки зору впливу на переговорний процес ці кадрові перестановки - догляд Кучми та призначення Кравчука - не матимуть ніякого впливу ні на процес переговорів, ні на процес врегулювання конфлікту на Донбасі - як був у глухому куті, так і залишиться. Тому, швидше за все, Кравчука використовують в черговий раз, як "весільного генерала" - якісь його ідеї будуть вислуховувати, але в цілому він не буде тією людиною, яка зможе приймати якісь рішення хоч по кадрах, хоч по тактиці чи стратегії переговорів", - пояснив експерт.

При цьому він вказав, що будь-які зрушення в переговорному процесі не залежать від того, хто очолює делегації в ТКГ.

"Насправді, ми бачимо, що у Зеленського вже працює група головних перемовників, а зміна керівників Тристоронньої контактної групи - це зміна формальних, представницьких фігур, можливо, з деякими технічними та організаційними функціями, але ніяк не впливають на процес ведення переговорів. Незалежно від того, хто керівник ТКГ, відбулася зміна підходу української сторони до виконання Мінських угод", - підсумував Воля.

Новини партнерів

Найважливіша перемога за рік: глава Житомирської ОДА повідомив про одруження під час 2,5-годинного річного звіту
У Великобританії підліток розбив сімейний Porsche за 108000 доларів