Кравчук пояснив, чому в ОРДЛО не буде місцевих виборів

Кравчук пояснив, чому в ОРДЛО не буде місцевих виборів
Читать на русском

Кравчук зазначив, що мова про перенесення місцевих виборів не йде, вибори на окупованих територіях не зможуть відбутися одночасно з голосуванням на всій території України

Місцеві вибори в Україні і на окупованих територіях Донецької та Луганської областей не можуть провести одночасно. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву глави української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука в інтерв'ю Дмитру Гордону.

Кравчук зазначив, що мова про перенесення місцевих виборів не йде, вибори на окупованих територіях не зможуть відбутися одночасно з голосуванням на всій території України.

"Враховуючи особливості, ми вже не зможемо до 25 жовтня підготувати там вибори", - сказав він.

За його словами, більшість жителів окупованих територій не хочуть повернутися до складу України на колишніх правах.

"Більшість людей не хочуть (повернутися до складу України, - ред.). Але вони хотіли б бути в складі України в автономному режимі. Вони хочуть жити на цій землі, користуватися законами України, але мати можливість спілкуватися з Росією", - сказав глава української делегації в ТКГ.

Він підкреслив, що є компроміси, на які готова піти Україна для деокупації цих територій.

"Що стосується самого статусу Донбасу... Це особлива система місцевого самоврядування на Донбасі. Ми даємо особливі права, свободи і так далі. І друге: ми пропонуємо вільну економічну зону всій Донецькій області та Луганській області", - уточнив Кравчук.

Як повідомляв APnews раніше, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що переговори по Донбасу можуть перенести з Мінська за умови, якщо Росія введе війська в Білорусь.

Новини партнерів

У Кривому Розі чоловік напідпитку кинув гранату в знайомих: чотири людини в лікарні
Голову страйкового комітету "Білоруськалій" затримали