Кращий спосіб боротьби з COVID-19 - лоукдаун мінімум на три тижні - Степанов

Кращий спосіб боротьби з COVID-19 - лоукдаун мінімум на три тижні - Степанов
Читать на русском

Максим Степанов зазначив, що адаптивний карантин є компромісом

Локдаун мінімум на три тижні - найкращий спосіб боротьби з COVID-19, тому що допоможе розірвати ланцюжок передачі хвороби. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова в інтерв'ю Deutsche Welle.

За його словами, на початку епідемії було введено тотальний карантин, щоб стримати поширення коронавірусу і підготувати медичну систему.

"Якби у нас тоді було кілька тисяч нових хворих на добу, у нас би тоді відразу лягла система охорони здоров'я. Вона була б нездатна надавати медичну допомогу. Ми побачили б локдаун медичної системи. Ми б побачили введення протоколів з надання медичної допомоги людям, які мають більше шансів на виживання. Це б ми побачили вже на початку епідемії. Коли тоді обирали, який саме локдаун нам треба робити, ми обрали саме такий варіант, щоб підготувати нашу систему охорони здоров'я та збити цю першу хвилю розвитку епідемії. І нам це вдалося", - зазначив глава МОЗ.

При цьому він вказав, що для того, щоб розірвати ланцюжок передачі COVID-19 кращим, варіантом було б введення локдауна мінімум на три тижні.

"Зараз так само з епідеміологічної точки зору, з точки зору розриву ланцюга передачі хвороби кращий спосіб - це на три тижні мінімум ввести локдаун. Адже це максимальний термін інкубаційного періоду вірусу. Але чи витримає наша економіка? Чи витримають наші громадяни такий локдаун? Саме тому ми знаходимо цей баланс. Саме тому ми знайшли адаптивний карантин", - підсумував Степанов.

Як раніше повідомляв APnews, Міністерство охорони здоров'я в рамках карантину вихідного дня має намір закрити все, крім продуктових магазинів, аптек, транспорту, АЗС і ветеринарних аптек.

Новини партнерів

Нападник "Зеніту" Артем Дзюба потрапив в секс-скандал через злите відео
У Херсонській області у страшному ДТП з переворотом автобуса загинули дві жінки