"Краще б дали померти": важкохворі українці застрягли в Білорусі на лікуванні та не можуть повернутися додому

"Краще б дали померти": важкохворі українці застрягли в Білорусі на лікуванні та не можуть повернутися додому
Читать на русском

Жінка зазначила, що Україна сама ж послала їх на лікування в Білорусь

Українці, які опинилися в Білорусі для проведення тих чи інших операцій, не можуть повернутися додому через закриття авіасполучення між країнами. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву одного з українок, яка знаходиться в Білорусі на лікуванні.

За словами Анни Курилова, операцію з пересадки печінки їй зробили ще 9 травня, а тепер їй потрібно повернутися додому, але не знає як.

"Україна вчора скасувала літаки з Білоруссю. Санкції. Закрила кордону до того, як забрати своїх! Я тут не одна. Тут половина відділення наших. Тих, кого Україна сама ж послала на лікування! Я не можу тут жити. Закінчується реєстрація. Мені потрібні дорогущі ліки (останній чек на 170 євро), які я не можу пропустити, тому що печінка відторгнеться. Мені потрібні дорогі аналізи і консультації лікарів (це для нас платно і дуже дорого)", - розповіла зневірена жінка.

При цьому вона вказала, що машиною їхати сидячи 12-20 годин, що в її стані неможливо, а українське посольство порадило найняти "швидку" за своїм же гроші.

"Це більше 1000 км! У мене мама. Троє дітей з інвалідністю. Яка "швидка"?! Це скільки тисяч доларів ?! Мені на перебування тут збирали з миру по нитці ... Як ви могли кинути нас ?! Своїх? Може, держава піклується про те, щоб забрати нас? Якщо ви відразу не подумали, що залишаєте таких, як я, беззахисних, безпорадних, порізаних на вулиці чужої країни? Краще б дали померти до операції. до цього пекла, що я пережила. Заради чого? щоб бомжувати на чужині?", - заявила обурена українка.

"Краще б дали померти": важкохворі українці застрягли в Білорусі на лікуванні та не можуть повернутися додому

Як повідомляв APnews раніше, Кабінет міністрів прийняв рішення закрити авіасполучення між Україною і Білоруссю. Вже від 26 травня авіасполучення припиниться, а українським авіакомпаніям буде заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна закрила авіасполучення з Білоруссю, щоб захистити своїх громадян, а це рішення призведе до збільшення прибутків України.

Новини партнерів

16-річного хлопця, який "зіганув" на День перемоги, не покарали навіть штрафом - поліція
В Україні хочуть пом'якшити карантинні обмеження: стосується іноземців та нічних клубів