"Коронавірусний" фонд перевірять на ефективність: медикам не виплатили ще 116 млн грн

"Коронавірусний" фонд перевірять на ефективність: медикам не виплатили ще 116 млн грн
Читать на русском

Рахункова палата має намір провести цього року аналіз використання у 2020 році коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

З Фонду боротьби з коронавірусом не використали 116 млн грн на доплати медичним працівникам. Таким чином, не виплачено майже 35% від запланованої суми.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву голови Рахункової палати Валерія Пацкана.

"Від початку пандемії наші фахівці моніторять ситуацію щодо використання бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусом, зокрема з Фонду COVID-19. На доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ, за однією з бюджетних програм у Фонді було заплановано 337 млн грн. Водночас, за підсумками 2020 року (станом на 1 січня 2021 року), не використали 116 млн грн, або майже 35% від запланованої суми. Шкода, що медики, які сьогодні перебувають на передовій і рятують життя українців, не отримали належної фінансової підтримки, тим більше, що гроші на це були передбачені. І тут виникає питання до МОЗу – чому так сталося?" – наголосив Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, за рахунок 337 млн грн планували здійснити доплати (в середньому 2637 грн на одну особу) більш як для 26 000 медикам у 100 закладах охорони здоров’я протягом вересня – грудня 2020 року.

Гроші передбачалися для таких категорій посад:

  • 8371 - лікарські посади;
  • 12236 - посади середнього медичного персоналу;
  • 5627 - посади молодшого медичного персоналу.

У Рахунковій палаті зауважили, що на доплати МОЗ виділив тільки 221 млн грн для 192 медичних установ.

Найбільші виплати отримали:

  • НДСЛ "ОХМАТДИТ" – 19,2 млн грн;
  • Інститут серця – 10,2 млн грн;
  • Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ – 9,3 млн грн;
  • Національний інститут раку – 8,9 млн грн;
  • Державний заклад "Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1 МОЗУ" – 8,9 млн грн.

Також з бюджетної програми доплати були перераховані для дитячих спецсанаторіїв, науково-дослідницьких інститутів, державних установ і медичних університетів.

Рахункова палата має намір провести цього року аналіз використання у 2020 році коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

"Побачимо, наскільки ефективно і чи за призначенням витрачались бюджетні кошти на боротьбу з коронавірусом у 2020 році", - підкреслив Валерій Пацкан.

Як повідомляв APnews, політологи заявили, що виправданням про "коронавірусний фонд" Єрмак прикриває кримінальні справи, які загрожують владі.

Новини партнерів

Гуляв з ножем та зброєю біля Ради: в Києві поліція затримала небезпечного чоловіка в кожусі, - фото
У Британії прикордонники випадково знайшли в бананах кокаїн на 104 мільйони доларів