"Гойдалки" коронавірусу. Інфекціоніст пояснила, чому в Україні статистика хворих то піднімається, то різко йде на спад

"Гойдалки" коронавірусу. Інфекціоніст пояснила, чому в Україні статистика хворих то піднімається, то різко йде на спад
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews поспілкувалася з лікарем-інфекціоністом, щоб з'ясувати, чим саме викликані різкі коливання у коронастатистиці.

Протягом тижня в Україні спостерігаються коронавірусні "гойдалки". Показники захворюваності за добу сягають різких спадів і зростань кількості інфікованих. Наприклад, статистика COVID-19 за 28 вересня свідчила про 2 671 новий випадок, а вже сьогодні, 29 вересня, коли хворобу виявили у 3 627 громадян, різниця досягає майже 1000.

Редакція APnews поспілкувалася з лікарем-інфекціоністом консультативно-діагностичного центру Подільського району міста Києва Тетяною Логіновою, щоб з'ясувати, чим саме викликані різкі коливання у коронастатистиці.

Як не дивно, справа у людському факторі, пояснює Логінова, адже не всі люди одразу звертаються до лікаря, коли з'являються перші симптоми захворювання.

"Інфекція йде по геометричній прогресії. Одна людина інфікує набагато більше людей, ніж, наприклад при кору.

Також може бути таке, що людина має непевні симптоми і не звертається одразу до лікаря, тому що їй (умовно) потрібно було якийсь звіт написати або ще щось зробити. Звернулася пізніше, а вона уже в такому стані, що виявилося захворювання.

Також відіграє роль, які аналізи роблять люди. Якщо це ПЛР-тест в поліклініці, то результати з'являються не відразу і не на наступний день, а проходить 3-4 дні поки прийде аналіз", - розповіла лікар-інфекціоніст.

За її словами, в Україні ще досі триває перша хвиля COVID-19, а показники захворюваності не йдуть на спад прогнозовано. Також Тетяна Логінова пояснила, коли можна буде говорити про те, що в Україні почалася друга хвиля коронавірусу:

"У нас все ще триває перша хвиля, адже спаду коронавірусної інфекції не відбулося. Те, що ми бачимо – це "хвіст" першої хвилі. Друга хвиля відмічалась би тоді, коли у нас зникла інфекція, а потім раптово з'явилися нові випадки.

Як ми і передбачали, з вересня відбулося збільшення кількості хворих на коронавірус, тому що люди влітку були на відпочинку. Зараз у нас вибір місць для відпочинку в Україні вже не такий широкий, як було раніше, тому в основному всі їхали до Одеси. Там і відбулася масова передача вірусу від носіїв до сприйнятливих організмів відпочиваючих. Це могло відбутися не тільки через повітря, тому що люди не носили маски, а і через воду. Не виключається, що морська вода могла бути таким же джерелом інфекції", - наголосила лікарка.

Нагадаємо, що в Україні різко збільшилась кількість хворих COVID-19 за добу.

Новини партнерів

"Заліз на дах потягу": у поліції розповіли про чоловіка, який вчинив самогубство у метро Києва
Офіційні поїздки Зеленського обходяться бюджету дорожче, ніж обходилися поїздки Порошенка