На коронавірус перехворіє 50-80% населення України, - інфекціоніст

На коронавірус перехворіє 50-80% населення України, - інфекціоніст
Ексклюзив
Читать на русском

Александрін звернув увагу на проблему поліклінік і черг в них, де одночасно стоять люди різного віку, із захворюваннями і без

Приблизно за півтора року в Україні на коронавірус перехворіють від 50 до 80% населення.

Про це в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV заявив глава ГО "Інфекційний контроль", керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

Також він розповів про те, як в Україні часто передаються віруси, навіть при звичайному ГРЗ. Александрін навів приклад про типовий похід сім'ї в поліклініку, щоб зробити щеплення дитині.

"Давайте з вами уявимо таку картинку, дуже яскраву і красиву. Йде тато з мамою, ведуть свою маленьку дитину в поліклініку для того, щоб зробити КПК - кір, паротит, краснуха. В сезон осінь-зима-весна, це те, що у нас часто-густо відбувається. Приходять в поліклініку, в поліклініці стають під прищеплювальним кабінетом так званим. За той час, поки дитина очікує там, вона, звичайно, і на підлогу впаде, і доторкнеться все поверхні, і подихає цим повітрям", - пояснив він.

Александрін звернув увагу на проблему поліклінік і черг в них, де одночасно стоять люди різного віку, із захворюваннями і без.

"В одній черзі у нас стоять і кашляють, і чхають, і вагітні, і температурить, і бабусі, і дідусі. Всі разом в одному замкнутому просторі. Почекали 10-15 хвилин, заходимо в прищеплювальний кабінет, зробили дитині вакцину. Проходить дві-три години інкубаційного періоду, за цей час батьки приїжджають додому і у дитини починається клініка, прояви ГРЗ. З чим батьки це пов'язують? С щепленням. і батьки стають найголовнішими анти-щепленниками, тому що, коли вони знову звертаються до медиків і кажуть: "Подивіться, що щось з дитиною не так. У дитини температура відразу піднялася, у дитини горло почало боліти, у дитини кашель з'явився. Все це точно щеплення". Але медики сьогодні настільки залякані вертикаллю або дідівщиною в системі охорони здоров'я, що вони просто боятися навіть говорити правду", - додав керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю.

Як повідомляв APNews раніше, глава ГО "Інфекційний контроль", керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін заявив, що до літа в Україні очікується спад епідемії коронавірусу, проте захворювання почне поширюватися в лікарнях.

Новини партнерів

Повторюйте за хірургами: директор Інституту серця Тодуров дав поради, щоб убезпечити себе від коронавірусу
Зеленський роз’яснив, як влада вирішує проблеми, озвучені медиками