Коронавірус залишає після себе безлад з мертвих клітин і пошкоджених тканин - вчені

Коронавірус залишає після себе безлад з мертвих клітин і пошкоджених тканин - вчені
Читать на русском

Врятувати легені від поступового відмирання можуть спеціальні вправи.

З початку пандемії коронавірусу деякі хворі отримали настільки серйозні ушкодження легенів, що їм потрібна була трансплантація цього органу. Більш того, деякі лікарі побоювалися, що Covid-19 може викликати незворотні пошкодження, що ведуть до відмирання легеневих тканин навіть після одужання.

Зараз, втім, з'явилася надія на поліпшення ситуації завдяки інтенсивному догляду та фізичним вправам. Про це APnews повідомляє з посиланням на New York Times.

Наразі Всесвітня організація охорони здоров'я надала статистику Covid-19, згідно з якою 20% пацієнтів потребували апаратах ШВЛ. Тобто у них хвороба протікала у важкій або критичній формі.

При цьому доктор-пульмонолог в National Jewish Health і волонтер в лікарні Mount Sinai в Нью-Йорку Габріель Локхарт впевнений, що з усіх пацієнтів з Covid-19, яким проводили інтубацію, виживе близько 60% людей, а й вони потребуватимуть фізіотерапії.

Як відзначають фахівці, стан пацієнтів, у яких після підключення до апаратів ШВЛ була порушена здатність дихати самостійно, значно покращився після виконання спеціальних вправ. Більш того, комп'ютерна томографія показала, що у таких пацієнтів частково відновилися легкі - за 12 тижнів їх стан покращився на 32%.

Лікарі не дають точних прогнозів про терміни повного відновлення організму заражених Covid-19, адже у кожного цей процес індивідуальний. Однак медики відзначають: чим раніше почнеться реабілітація - тим краще.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що через дослідження по створенню вакцини від коронавірусу під загрозою смерті опинилися сотні тисяч акул.

Новини партнерів

Україна побудує нові бази ВМС за декілька років - військовий експерт
Інфекціоніст: В Україні вже зараз могли б фіксувати 20 000 хворих COVID-19 за добу