Коронавірус залишає після себе безлад з мертвих клітин і пошкоджених тканин - вчені

Коронавірус залишає після себе безлад з мертвих клітин і пошкоджених тканин - вчені
Читать на русском

Врятувати легені від поступового відмирання можуть спеціальні вправи.

З початку пандемії коронавірусу деякі хворі отримали настільки серйозні ушкодження легенів, що їм потрібна була трансплантація цього органу. Більш того, деякі лікарі побоювалися, що Covid-19 може викликати незворотні пошкодження, що ведуть до відмирання легеневих тканин навіть після одужання.

Зараз, втім, з'явилася надія на поліпшення ситуації завдяки інтенсивному догляду та фізичним вправам. Про це APnews повідомляє з посиланням на New York Times.

Наразі Всесвітня організація охорони здоров'я надала статистику Covid-19, згідно з якою 20% пацієнтів потребували апаратах ШВЛ. Тобто у них хвороба протікала у важкій або критичній формі.

При цьому доктор-пульмонолог в National Jewish Health і волонтер в лікарні Mount Sinai в Нью-Йорку Габріель Локхарт впевнений, що з усіх пацієнтів з Covid-19, яким проводили інтубацію, виживе близько 60% людей, а й вони потребуватимуть фізіотерапії.

Як відзначають фахівці, стан пацієнтів, у яких після підключення до апаратів ШВЛ була порушена здатність дихати самостійно, значно покращився після виконання спеціальних вправ. Більш того, комп'ютерна томографія показала, що у таких пацієнтів частково відновилися легкі - за 12 тижнів їх стан покращився на 32%.

Лікарі не дають точних прогнозів про терміни повного відновлення організму заражених Covid-19, адже у кожного цей процес індивідуальний. Однак медики відзначають: чим раніше почнеться реабілітація - тим краще.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що через дослідження по створенню вакцини від коронавірусу під загрозою смерті опинилися сотні тисяч акул.

Україна побудує нові бази ВМС за декілька років - військовий експерт
Інфекціоніст: В Україні вже зараз могли б фіксувати 20 000 хворих COVID-19 за добу

Новини партнерів