Коронавірус в Україні може піти на спад вже наприкінці травня, - дослідження

Коронавірус в Україні може піти на спад вже наприкінці травня, - дослідження
Читать на русском

Науковці прогнозують, що розвиток пандемії буде мати лінійний характер до кінця травня, після чого піде на спад

Коронавірус в Україні може піти на спад у третій декаді травня 2020 року. Такий прогноз дала команда проекту "ФОРСАЙТ COVID-19" Світового центру даних "Геоінформатика і сталий розвиток" при КПІ ім. Ігоря Сікорського. Про це повідомляє APnews з посиланням на прогноз науковців.

Так, згідно даним прогнозу, для України на 15-денному відрізку часу (06.05.20 - 20.05.20) характер розвитку пандемії набуває більш чіткого лінійного характеру з рівнем "плато" - 400-550 нових інфікованих на день.

Коронавірус в Україні може піти на спад вже наприкінці травня, - дослідження

Такий характер розвитку процесу, за результатами прогнозного моделювання, може продовжитися до третьої декади травня 2020 року, протягом якої ймовірно настане пік пандемії, після цього пандемія, ймовірно, може піти на спад (кількість щоденно видужалих людей буде стійко більшою кількості щоденно інфікованих).

Для міста Києва, протягом на 15-денного відрізку часу (06.05.20 - 20.05.20) процес розвитку пандемії поки що є більш нестаціонарним з ймовірним зниженням його волатильності і набуттям більш чіткого лінійного характеру на наступному тижні з рівнем "плато" - 40-50 нових інфікованих на день.

Кількість щоденно видужалих людей в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих людей (14.05.20 цей баланс одноденно був навіть позитивним). Науковці очікують, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії.

Середня абсолютна похибка у відсотках виконаного прогнозу на п’ятнадцятиденному відрізку часу (06.05.20 - 20.05.20) не перевищує 2,2%.

Як повідомляв APnews раніше, для виявлення безсимптомних хворих на коронавірус в Україні треба робити в 11 разів більше тестів.

Новини партнерів

Air Canada звільнить близько 20 тисяч працівників через коронавірус
Спалах COVID-19 у Дарницькому інтернаті: що відбувається зараз в будинку-інтернаті для дівчат. Фото