Коронавірус тримається на шкірі людини у 5 разів довше, ніж грип - дослідження

Коронавірус тримається на шкірі людини у 5 разів довше, ніж грип - дослідження
Читать на русском

До такого висновку прийшли вчені з японського Медичного університету Кіото в результаті досліджень.

Коронавірус протягом дев'яти годин залишається активним на шкірі людини, а це в п'ять разів довше, ніж грип. Про це повідомляє APnews з посиланням Мedical press.

До такого висновку прийшли вчені з японського Медичного університету Кіото в результаті досліджень.

"Дев'ятигодинний виживання SARS-CoV-2 (штам вірусу, який викликає Covid-19) на шкірі людини може збільшити ризик контактної передачі в порівнянні з IAV (вірусом грипу A), тим самим прискорюючи пандемію", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що результати були отримані в ході експериментів, коли на шкіру людини наносили по 100 тисяч зразків коронавируса і грипу, а потім фіксували час, яке проходить до зникнення вірусів з шкіри. Віруси грипу зникали за 1-2 години, а коронавірус в окремих випадках залишався протягом 11 годин, в середньому ж - 9 годин.

Під час дослідження вчені перевіряли шкіру, взяту з зразків розтину, тобто живі люди не піддавалися навмисного зараження.

При цьому дослідження показало, що і COVID-19, і вірус грипу знищуються при обробці шкіри 80-процентним розчином етанолу, який використовується в дезінфікуючих засобах для рук.

"Більш тривалий виживання SARS-CoV-2 на шкірі збільшує ризик контактної передачі, а проте гігієна рук може знизити цей ризик", - йдеться в дослідженні.

Раніше APnews писав, в Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що робити, якщо вимагають гроші за лікування COVID-19.

Новини партнерів

Міноборони витратило мільйони на намети радянського зразка
Форвард "Динамо" зізнався, що кілька разів порушував закони України