Коронавірус не пройде: як правильно прати одяг після вулиці та наскільки часто це робити

Коронавірус не пройде: як правильно прати одяг після вулиці та наскільки часто це робити
Ексклюзив
Читать на русском

На предметах коронавірус може жити від кількох годин до кількох днів

У всьому світі спостерігається стрімке розповсюдження коронавірусу COVID-19. Всесвітня організація охорони здоров’я вже оголосила пандемію. Хоча більшість людей почали ретельніше дбати про власну гігієну, правила прання одягу та постільної білизни відомі не всім. Редакція APnews розібралась, як правильно прати речі, щоб вони не стали причиною зараження коронавірусом.

На предметах коронавірус може жити від кількох годин до кількох днів. Щоб він не передавався від одягу до людей, після кожного використання речі її слід прати або віддавати до хімчистки.

Для знезараження одягу температура під час прання має бути максимально високою - оптимальною вважається 60 градусів. Дезінфікувати речі необхідно з миючими засобами, рекомендовано з відбілювачем, однак він може зашкодити одягу.

Очистити одяг можна в парових машинах за температури вище 75 градусів, оскільки це вбиває більшість вірусів. Крім того, речі можна залишити в закритому мішку на кілька тижнів, за цей час вірус загине без середи для існування.

Правила прання та дезінфекції стосуються лише верхнього одягу. Речі, які не контактували з брудними поверхнями, не обов’язково прати після кожного носіння. Проте після повернення з вулиці, варто одразу вимити руки з милом, а вже після цього знімати "нижній" одяг.

Спеціалісти наголошують ще на низці важливих правил під час дезинфекції одягу:
- одяг, на якому може бути вірус, варто випрати якомога раніше;
- речі хворої людини необхідно відокремлювати від інших речей та брати їх лише в рукавичках;
- білизну не можна струшувати, оскільки через це вірус поширюється через повітря;
- якщо немає змоги одразу випрати речі, їх слід зберігати в одноразовому мішку;
- після прання пральну машину треба дезінфікувати;
- випрані речі необхідно одразу висушити, а не залишати їх мокрими.

Вказані правила гарантують очищення одягу від вірусів, проте їх практично неможливо дотримуватись повністю. У зв’язку з цим експерти вказують, що верхній одяг можна просто протерти дезінфікуючим засобом.

Наступне правило важливе і без пандемії коронавірусу, проте зазвичай далеко не всі його дотримуються. Після повернення з вулиці ні в якому разі не можна складати чистий одяг з ношеним, навіть якщо він не торкався жодних поверхонь.

Як повідомляв APnews раніше, Україна отримає додаткових 320 тисяч таблеток з діючою речовиною Гідроксихлорохін для симптоматичного лікування хворих на коронавірус.

Новини партнерів

Комітет Ради рекомендував змінити КПК у частині судового контролю на час карантину
Алкоголь заборонений, харчування платне: Кабмін уточнив умови перебування на обсервації