Коронавірус мутує: інфекціоніст пояснила, чому люди повторно заражаються COVID-19

Коронавірус мутує: інфекціоніст пояснила, чому люди повторно заражаються COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо людина не має антитіл до нового штаму вірусу і при цьому має слабкий імунітет, то є всі шанси захворіти COVID-19 вдруге.

В Україні і світі були зафіксовані випадки, коли люди повторно заражалися коронавірусом. Це може свідчити лише про одне – COVID-19 мутує. Таким чином, антитіла, що виробляються у людей, які вже перехворіли, можуть виявитися недостатньо стійкими до іншого штаму коронавірусу.

Про це розповіла лікар-інфекціоніст консультативно-діагностичного центру Подільського району міста Києва Тетяна Логінова в коментарі редакції APnews.

За її словами, повторно можна інфікуватися, якщо людина має слабкий імунітет.

"Швидше за все, людина просто не долікувалася спочатку. Це говорить про нестійкий імунітет.

Подібно, як і при ВІЛ, у нас є антитіла. При цьому, антитіла не захищають від того, що людина може заразитися іншим штамом ВІЛ. Вони не грають роль захисту людини. Перше, що ми визначаємо - це антитіла, які є "маркером" того, що у людини є інфекція.

Зараз, при коронавірусі, ми робимо ІФА-тести, але ці тести нам показують, що людина мала або має COVID-19. Залежно від того, зник вірус чи ні, робиться ще другий тест на кількість вірусу. Якщо вірус зменшується до нуля, то людина одужала. Якщо вірус залишається, то людина є носієм", - наголосила Тетяна Логінова.

Інфекціоніст також додала, що дізнатися, чи є людина носієм вірусу можна за допомогою кількісного метода визначення вірусного навантаження.

Те, що деякі люди заражаються вдруге говорить про те, що коронавірус мутує.

"Антитіла будуть захищати, проте саме від штаму того вірусу, яким попередня людина заразилася. Якщо ж людина зустрінеться з носієм інфекції іншого штаму, то вона знову захворіє - так само, як ми хворіємо на грип, тому що у нас нестійкий імунітет до вірусів інших штамів. У нас немає імунітету до нового штаму коронавірусу, тому і відбувається така реакція організму", - роз'яснила Тетяна Логінова.

Як повідомляв APnews, інфекціоніст пояснила, що масовий спалах COVID-19 в Раді стався через "ефект церкви".

Новини партнерів

Матч збірної України з Францією під загрозою: позитивний тест на COVID здали відразу два воротарі
У Києві чоловік жорстоко вбив і спалив 6-річного сина, "щоб не віддавати дружині" - прокуратура