Конституція України забороняє притягати до відповідальності нардепів за "ратифікацію Харківських угод" - юрист

Конституція України забороняє притягати до відповідальності нардепів за "ратифікацію Харківських угод" - юрист
Олег Шрам
Блог
Блог
Олег Шрам
Адвокат, екс-радник директора ГБР
Читать на русском

РНБО може притягнути до відповідальності 236 колишніх і діючих нардепів.

Під час брифінгу за підсумками засідання РНБО секретар Радбезу Олексій Данилов анонсував, що СБУ проведе розслідування відносно 236 депутатів, які в 2010-му році голосували за так звані "Харківські угоди". Однак будь-яке переслідування цих людей стане порушенням Конституції України. Про це APnews повідомляє, посилаючись на юриста Олега Шрама.

Зокрема, заважає такому переслідуванню стаття 80 Конституції, зазначає адвокат.

"У статті 80 Конституції України встановлено наступне: народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп", - розповів Олег Шрам.

Водночас сам Олексій Данилов під час брифінгу відповів на подібне зауваження одного з журналістів. Він заявив, що будь-яка людина має нести відповідальність за злочин, незалежно від наявності або відсутності депутатського значка.

Раніше APnews повідомляв, що Службі безпеки України доручили розслідувати обставини ратифікації "Харківських угод" на засіданні РНБО. Як зазначив Олексій Данилов, то рішення стало одним із цеглинок, які привели до руйнування обороноздатності України.

Новини партнерів

У Будинку профспілок на Майдані відкрили покерний клуб
Данілов розповів, чи введе Україна санкції проти Коломойського