Конкурс у БЕБ – фарс, для запуску Бюро недостатньо 30% персоналу центрального апарату – адвокат

Конкурс у БЕБ – фарс, для запуску Бюро недостатньо 30% персоналу центрального апарату – адвокат
Олег Шрам
Блог
Блог
Олег Шрам
Адвокат, екс-радник директора ГБР
Читать на русском

Для початку роботи БЕБ необхідно заповнити 30% вакансій не лише центрального апарату, а й територіальних управлінь.

У Бюро економічної безпеки під час проведення конкурсних відборів влаштували справжній фарс. Зокрема, до цього причетний і директор Бюро Вадим Мельник. Для початку роботи БЕБ недостатньо набрати 30% лише його центрального апарату, про що свідчать такі законодавчі норми:

У п. 13 Постанови КМУ від 20.10.2011 №1074 (з наступними змінами) встановлено таке: «Акт КМУ про можливість забезпечення здійснення органом виконавчої влади, що утворюється, повноваження та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється, видається після здійснення заходів, пов'язаних з державною реєстрацією утвореного органу виконавчої влади як юридичної особи публічного права, затвердженням положення про нього, структури та штатного розкладу його апарату, кошторису та заповненням 30 відсотків вакансій».

Водночас ч. 1 ст. 14 Закону «Про БЕБ» свідчить таке:

«Бюро економічної безпеки України є юридичною особою публічного права та здійснює свої повноваження через центральний апарат та територіальні управління».

Підсумуємо:

  1. БЕБ здійснює свої повноваження через центральний апарат та територіальні управління;
  2. У Постанові КМУ №1074 йдеться про орган виконавчої влади, а не його окремі структурні одиниці (ЦА, ТУ).

Це означає, що для роботи БЕБ необхідно заповнити 30% вакансій і центрального апарату, і територіальних управлінь.

Чим конкурси у БЕБ відрізняються від інших?

Справа у тому, що організатори всіх інших конкурсів хоча б намагалися створити видимість конкурсу для стороннього спостерігача та безпосередньо учасників конкурсу.

У БЕБ же на тестування винесли лише 590 питань, у яких навіть немає Закону «Про БЕБ», не кажучи вже про профільне законодавство для детективів і аналітиків, а потім призначаючи по 100-120 співбесід на день, його організатори прямим текстом заявляють суспільству, бізнесу та державі, що конкурси у БЕБ це фарс, вимоги Закону виконувати вони не будуть, а призначать того, кого вважатимуть за потрібне.

До речі, БЕБ ніяк не прокоментувало такий перебіг подій так само, як і Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, як і голова підкомітету Ольга Василевська-Смаглюк, яка вважає конкурс у БЕБ "профанацією".

Варто нагадати, що головне завдання Бюро - виконувати та дотримуватись прийнятих ВР Законів, а ВР, крім іншого, здійснювати парламентський контроль за його діяльністю.

Коли директор БЕБ Вадим Мельник глибоко недбало вчинив щодо норм розробленого та прийнятого Верховною Радою Закону, вона просто зобов'язана дати цьому належну офіційну оцінку, вжити необхідних та достатніх заходів для негайного притягнення винних до встановленої Законом відповідальності.

Новини партнерів

Хто отримає, коли та як: у Зеленського пояснили механізм виплат 1000 грн за вакцинацію
У Мін'юсті Грузії пояснили, чому Денисову не пустять до Саакашвілі