"Комуняцькі загони" і "любителі фюрерів": Дробович гостро засудив марш на честь дивізії СС "Галичина"

"Комуняцькі загони" і "любителі фюрерів": Дробович гостро засудив марш на честь дивізії СС "Галичина"
Читать на русском

Антон Дробович заявив, що "чорно-білими спрощеннями, маршами, популістичними гаслами та сумнівними кричалками до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись".

Глава Інституту нацпам'яті Антон Дробович прокоментував марш СС "Галичина" у Києві. Він засудив ці заходи, назвавши учасників "комуняцькими загонами, які не можна глорифікувати".

Про це Дробович написав у Facebook, передає APnews.

"Не розумію чим завинили вишиванки, що їх використовують під час маршів на честь нацистських військових підрозділів. Уже б йшла ця маргінальна група у галіфе чи в чому там ходили любителі фюрерів. Глорифікація військ СС – це неприпустимо для європейської країни і я впевнений, що цього не підтримує абсолютна більшість українців", – заявив Дробович.

Крім того, глава Інституту нацпам'яті додав, що історію треба вивчати, відкрито розбиратися у складних питаннях, "наприклад, чому взагалі з'являлися нацистські добровольчі підрозділи, звідки бралися всі ці корпуси, дивізії, легіони та батальйони угорські, французькі, російські, білоруські, українські, італійські, латвійські, естонські, албанські".

"Чого прагнули люди, які там служили? Через відповіді на такі питання можна краще зрозуміти причини і перебіг Другої світової війни, вникнути у суть нацистських та комуністичних злочинів, взагалі політики тоталітарних держав", – заявив Дробович, поставивши в один ряд нацизм і комунізм.

Також Антон Дробович у підсумку заявив, що "чорно-білими спрощеннями, маршами, популістичними гаслами та сумнівними кричалками до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись".

Нагадаємо, як повідомляв APnews, у Києві пройшов марш на честь створення дивізії СС "Галичина". Посол Німеччини різко засудила цей захід.

Новини партнерів

Українська влада використовує позасудові санкції для боротьби з Медведчуком і опозицією - The Brussels Times
У Києві бійцівський пес на смерть загриз собаку: адвокат пояснив, що йому загрожує та як себе захистити