"Компроміс" від влади: чи зможе карантин вихідного дня перервати ланцюг зараження COVID-19

"Компроміс" від влади: чи зможе карантин вихідного дня перервати ланцюг зараження COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

Розуміючи, що ввести повний локдаун важко, влада хоче зробити його лише у вихідний день.

Цифри у коронастатистиці змушують владу вживати невідкладних заходів. Так, міністр охорони здоров'я Максим Степанов анонсував введення в Україні карантину вихідного дня.

Однак, чи дійсно допоможуть обмеження, що діятимуть лише два дні на тиждень, перервати ланцюг інфікування коронавірусом – з'ясовувала редакція APnews спільно з екс-заступником головного санітарного лікаря, лікарем-епідеміологом Людмилою Мухарською.

За словами епідеміолога, карантин вихідного дня – це такий собі "компроміс" від влади, адже ввести тотальний локдаун поки що не наважуються. Таким чином, і бізнес зможе продовжувати свою діяльність, і захворюваність нібито має стати меншою.

"З медичної точки зору – чим менше люди контактують, тим краще. Я так розумію, що карантин вихідного дня – це такий собі компроміс. Для такої групи інфекцій обмежувальні заходи є найбільш дієвими. Розуміючи, що ввести повний локдаун важко, вирішили піти на компроміс, щоб зробити його на вихідний день, коли люди більше спілкуються, більше контактують один з одним, тому що відвідують різні заклади", - пояснила лікарка.

Однак, наголошує Мухарська, повністю перервати ланцюг захворюваності неможливо, адже люди все одно контактують одне з одним.

"Це може зменшити кількість людей, які одночасно будуть контактувати один з одним. Звичайно, повністю розірвати ланцюг передачі хвороби це не може. Ми всі розуміємо, що в будні дні люди мають ходити на роботу, мають економічно себе підтримувати, свою сім'ю", - зазначила вона.

Варто зазначити, що карантин вихідного дня передбачає закриття торгово-розважальних центрів, а кафе і ресторани мають працюватимуть лише на доставку.

Епідеміолог підкреслила, що магазини і аптеки – місця "нагальної потреби", тому головне, що вони будуть відкриті.

"У вихідні дні люди зазвичай проводять свій час у місцях, в яких немає нагальної потреби. Все інше може почекати до весни, до кращих часів, коли не буде така велика кількість хворих. Спроба розірвати ланцюг захворювання – це дієвий спосіб, щоб вірус не передавався від хворих до здорових.

Ми знаємо, що багато людей переносять це захворювання або безсимптомно, або у легкій формі. Сьогодні в Україні всі дорослі можуть вважатися потенційно інфікованими", - підкреслила Людмила Мухарська.

Як повідомляв APnews, Степанов заявив, що кращий спосіб боротьби з COVID-19 - лоукдаун мінімум на три тижні.

Новини партнерів

У Львові водій таксі жорстко побив клієнта та зламав йому ніс через собаку
Лідерство з неактивованою Windows: в ДПСУ оскандалились фото з тренінгу