Комітет монетарної політики НБУ підтримав зниження облікової ставки

Комітет монетарної політики НБУ підтримав зниження облікової ставки
Читать на русском

Всі члени комітету монетарної політики Нацбанку підтримали зниження облікової ставки до 15.5%, адже інфляційний тиск вичерпується швидше, ніж прогнозували у відомстві

Усі члени комітету монетарної політики Національного банку України (КМП НБУ) за підсумками засідання 22-23 жовтня висловилися за зниження облікової ставки, передає Інтерфакс.

Згідно з протоколом засідання, оприлюдненим на сайті центробанку в понеділок, усі десятеро членів КМП НБУ одноголосно підтримали більш швидке, ніж передбачав липневий макроекономічний прогноз, зниження облікової ставки - до 15,5%.

Обґрунтовуючи свою позицію, вони зазначили, що фундаментальний інфляційний тиск, який характеризується показником базової інфляції, вичерпується швидше, ніж передбачалось у липневому прогнозі НБУ. Головним чинником суттєвішого уповільнення інфляції впродовж останніх місяців було зміцнення гривні. Сприятлива ситуація на валютному ринку та зниження темпів зростання цін зумовили поліпшення інфляційних очікувань бізнесу, населення, банків та аналітиків, створивши підстави для подальшого пом’якшення монетарної політики.

При цьому вони зазначили, що надлишкова жорсткість монетарних умов зумовить швидке укріплення реального ефективного обмінного курсу, що містить ризики розширення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу. Натомість зниження облікової ставки матиме стимулювальний вплив на кредитування та економічне зростання.

Учасники дискусії також обговорили можливі ризики для реалізації оновленого макроекономічного прогнозу, за яким економічне зростання прискориться до 3,5-4% у наступні роки, а ціль з інфляції у 5%, як і передбачалось раніше, буде досягнуто наприкінці 2020 року.

Новини партнерів

Українська сторона готова до зустрічі у "нормандському форматі", - Пристайко
10 листопада відбудеться з'їзд партії "Слуга народу"