Комітет Ради з питань свободи слова провалив усі альтернативні пропозиції щодо каналів 112, NewsOne та ZIK

Комітет Ради з питань свободи слова провалив усі альтернативні пропозиції щодо каналів 112, NewsOne та ZIK
Читать на русском

Жодна з чотирьох пропозицій не набрала голосів.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова провалив голосування по всіх чотирьох альтернативних пропозиціях щодо заблокованих Зеленським каналів.

Про це повідомив нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, передає APnews.

“Було запропоновано на розгляд 4 питання. Перше питання - звернення до Президента з тим, щоб він скасовував власний указ, який був опублікований учора... Ця пропозиція набрала один голос. Друга пропозиція - ініціатива голови НСЖУ Сергія Томіленка - часткове скасування дії указу у частині 2 пункті 2 у відношенні тільки юридичних осіб, від яких залежить робота журналістських колективів. Ця пропозиція набрала також лише один голос”, - заявив Шуфрич.

За словами нардепа, третій варіант запропонував заступник голови комітету - відкласти прийняття рішення до отримання повної інформації від РНБО щодо того, на якій підставі канали заблокували, і у який спосіб ця інформація була підтверджена. Цю пропозицію теж провалили.

Також Шуфрич заявив, що не підтримав комітет і його пропозицію - звернутися до адміністрації хостингу YouTube з пропозицією забезпечити і захистити можливість журналістів працювати на їх майданчику, розуміючи, що YouTube - приватна юридична компанія, яка може самостійно приймати рішення.

“Ця пропозиція набрала два голоси, а тому також не була прийнята. Я вимушений констатувати, що Комітет з питань свободи слова не зміг прийняти жодного рішення й оцінити ситуацію, що склалася”, - додав нардеп.

Нагадаємо, Зеленський своїм указом з 3 лютого знищить три найбільших інформаційних телеканали Zik, NEWSONE і 112.

Як повідомляв APnews раніше, глава міністерства культури Олександр Ткаченко збирається заблокувати і Youtube-канали "112 Україна", Zik і NewsOne. Ткаченко переконаний, що "популярна платформа повинна знати про те, хто саме фінансує канали".

Новини партнерів

"Не треба будувати ілюзій": в Мінреінтеграції назвали термін повного повернення ОРДЛО
Колишнього топ-менеджера Київстару затримали в Киргизстані