Коментувати зовнішню політику України зможуть різні люди - Куліба про новий указ Зеленського

Коментувати зовнішню політику України зможуть різні люди - Куліба про новий указ Зеленського
Читать на русском

Указ затверджує координуючу роль МЗС у питаннях зовнішньої політики України.

Новий указ президента Володимира Зеленського, який координує діяльність України із зовнішньої політики, не встановлює заборони коментування цієї політики. Про це повідомляє APnews з посиланням на Facebook-сторінку міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

Сам указ №671/2021 "Питання координації зовнішньополітичної діяльності держави" президент підписав напередодні. У ньому, зокрема, наголошується, що цей документ створено для "забезпечення єдності зовнішньополітичного курсу держави".

Серед постанов, прописаних у цьому указі, зазначається, що "з офіційними заявами та коментарями щодо зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати лише Президент України, Прем'єр-міністр України та Міністр закордонних справ України".

Проте, за словами Кулеби, цей указ - не про те, "хто що може коментувати". Таким чином, глава держави просто намагається усунути хаос і самодіяльність у зовнішній політиці держави.

"Замість хаосу та самодіяльності у зовнішній політиці з боку органів та посадових осіб, які не мають на це повноважень, приходять цивілізований порядок та виконання Конституції та Віденської конвенції про дипломатичні зносини", - зазначив глава МЗС.

Також за його словами, президент, прем'єр та міністр закордонних справ є відповідальними за донесення офіційної позиції держави. При цьому коментувати чи роз'яснювати зовнішню політику держави зможуть різні люди.

"І спроби зараз нав'язати думку, що керівник Офісу президента або спікер МЗС не можуть давати коментарі - це спотворення реальності", - підкреслив Кулеба.

Раніше APnews повідомляв, що глава МЗС назвав два сценарії ескалації відносин із РФ. Йдеться про дипломатичний та військовий сценарії розвитку подій.

Новини партнерів

СБУ оголосила підозру керівнику ПВК "Вагнер", який командував бойовими діями проти ЗСУ на Донбасі
Шість областей України залишили "червону" зону карантину