Командувач ВМС ЗСУ заявив, що військові готуються до повномасштабної військової конфронтації з РФ

Командувач ВМС ЗСУ заявив, що військові готуються до повномасштабної військової конфронтації з РФ
Читать на русском

Неїжпапа уточнив, що наразі на Донбасі продовжується окопна війна, українські підрозділи готуються до роботи в міських умовах

Командувач Військово-морських сил Збройних сил України Олексій Неїжпапа заявив, що ВМС готуються до повномасштабної військової конфронтації з Російською Федерацією. Про це повідомляє APnews з посиланням на його заяву в інтерв’ю Думская.net.

"Ми готуємося до повномасштабної військової конфронтації, розуміючи, що якщо така станеться, то, на жаль, це буде багато втрат - і наших воїнів, і цивільного населення. Багато хто нині цього не розуміє, хоча в країні сьомий рік триває війна", - сказав він.

Відповідаючи на питання про те, чи розглядає він варіант, коли війська Росії спробують прорватися з Криму на південь Херсонської області, щоб дати можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал, Неїжпапа зазначив, що "не виключає таких дій з боку Російської імперії".

"Ми готуємося. Все розповісти не можу, але ось вам маленький факт. Дальність ракетного комплексу "Нептун" дає змогу застосовувати його з материкової України на підходах до Севастополя. Ось там і подивимося", - сказав він.

Неїжпапа уточнив, що наразі на Донбасі продовжується окопна війна, українські підрозділи готуються до роботи в міських умовах, до виконання завдань і бойових дій не лише в обороні, до маневрених дій.

"Якщо порівнювати з 2014-2016 роками, нині там окопна війна, на жаль. Наші підрозділи готуються не лише до окопної війни, а й до наступальних дій - до роботи підрозділів у міських умовах, до виконання завдань і бойових дій не лише в обороні, до маневрених дій. Путін ніколи не віддасть нам Донбас добровільно за Мінськими угодами, на жаль. Лише вимушено - якщо складеться економічна та геополітична ситуація. Як тільки ми зрозуміємо, що в Криму почне відновлюватися канал, туди вливатиметься фінансовий ресурс Російської імперії (так, я так їх називаю: це імперія з диктатором на чолі), то це буде певним сигналом того, що РФ готується до повномасштабної конфронтації. І тоді нам доведеться відповідати на виклики", - пояснив він.

Командувач Військово-морських сил Збройних сил України розповів, що зараз розробляється проект будівництва нових місць базування флоту.

"Президент і міністр оборони дали ВМС карт-бланш: розробляється проект будівництва нових місць базування флоту — ми не можемо перебувати лише в маленькій гавані в Одесі та в маленькій гавані в Очакові. Для того щоб мати сильний флот, ми повинні мати відповідну інфраструктуру, нам потрібне місце, де ставити наші кораблі. Життєвий цикл військового корабля - приблизно 25 років: його треба утримувати, ремонтувати, обслуговувати. Нині ухвалюють рішення, передають земельні ділянки на берегах Чорного та Азовського морів для створення гідних баз", - підкреслив Неїжпапа.

Як повідомляв APnews раніше, Зеленський призначив нового командувача Військово-Морських сил Збройних сил України. Їм став контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Новини партнерів

Фейл Зінченко та феєрія Малиновського. Як українські футболісти "підкорюють" Європу
Інформація про затоплення стадіону під Одесою після візиту Зеленського виявилась фейком