Команда Формули-1 потрапила в скандал з прапором Росії на боліді

Команда Формули-1 потрапила в скандал з прапором Росії на боліді
Читать на русском

Ситуацію із кольорами розгляне навіть агентство WADA.

Американська команда Формули-1 Haas днями представила болід на новий сезон. Причому головною деталлю нового автомобіля стали не зміни в корпусі або аеродинаміці - а забарвлення (ліврея) боліда, в дизайні якої використовувався російський триколор. В результаті американцями зацікавилися контролюючі органи. Про це повідомляє APnews з посиланням на Formula 1 News.

У новому сезоні титульним спонсором американської команди буде російська компанія "Уралкалій", а одним з пілотів - росіянин Микита Мазепин. Саме тому Haas використовувала при оформленні боліда кольори російського прапора.

Однак використовувати прапори, герби і назва країни протягом двох років заборонено всім російським гонщикам, які виступають в чемпіонатах і Кубках світу - це наслідок рішень Спортивного арбітражного суду, пов'язаного з допінговими скандалами навколо російських спортсменів і спортивних федерацій.

Саме тому спірним дизайном американської команди зацікавилися у Всесвітньому антидопінговому агентстві WADA. У свою чергу, керівник команди Гюнтер Штайнер запевнив, що вони узгодили дизайн з FIA.

Нагадаємо, що рішення WADA про дискваліфікацію російських спортсменів за порушення антидопінгових правил підтримав спортивний арбітражний суд CAS. Одним із наслідків такої дискваліфікації стало позбавлення російських спортсменів права виступати під своїм прапором.

Новини партнерів

Експерт: Виробництво української вакцини - це готова «формула успіху», яку запропонував Медведчук
Порошенко у березні задекларував подарунок на майже 4 млн гривень